Сьогодні у Трускавецькій міській раді вдруге зібралась земельна комісія. За декілька годин безперервної роботи депутати розглянули практично всі питання, які відкладались у “довгий ящик”. Зачепили також питання ПрАТ “Трускавецькурорту”.

На засідання комісії прийшли атовці, представники громадської організації “Меч Арея”, які хотіли особисто проконтролювати розгляд питання щодо надання земельної ділянки під будівництво багатоквартирного житлового будинку, в якому сім’ї учасників бойових дій отримають житло. Голова комісії Анатолій Стародуб вирішив не з мушувати хлопців чекати та запропонував розглянути їхнє питання першим. Таким чином комісія одноголосно ухвалила винести на розгляд сесії питання щодо виділення земельної ділянки розміром 0,4211 га по вулиці Довбуша під будівництво багатоквартирного житлового будинку для учасників АТО. Атовцям залишилось визначитись з тим, чи братимуть вони цю землю у власність чи візьмуть її на правах оренди. Адже в першому випадку міська влада вже ніяк не зможе їм допомогти у разі виникнення проблем із забудовником і їм прийдеться самостійно відстоювати свої права.

Також земельна комісія затверджувала багато генеральних планів, ухвалювала рішення щодо продажу земельних ділянок, які знаходяться під нерухомістю, продовжувала договори оренди землі. Деякі питання відклали для детальнішого вивчення. Роботи для депутатів набралось доволі багато, тим більше, що регулювання земельних питань потребують серйозного підходу.

Зупинюсь на деяких найважливіших питаннях, які розглядались комісією сьогодні. Зокрема піднімалось звернення щодо продовження оренди на землю, яка знаходиться під Автостанцією. Орендар звернувся із проханням продовжити договір на 15 (!) років, мотивуючи це тим, що таких гарантій потребує інвестор. Однак депутатам це видалось підозрілим і вони вирішили відкласти розгляд питання і поспілкуватись з орендарем, який можливо в подальшому переконає депутатів у доцільності довготривалої оренди.

Піднімалось також питання ПрАТ “Трускавецькурорту”, який звернувся з заявою щодо розділення територій, на яких розміщені споруди, що є власністю ПрАТ “Трускавецькурорт”, на декілька частин. Однак депутати вирішили ці питання не приймати. Між членом комісії Русланом Цехмейстром та її головою Анатолієм Стародубом розгорілась з цього приводу полеміка. “За всі роки ЗАТ, тепер ПрАТ “Трускавецькурорт” не робив нічого для модернізації санаторіїв, бювету. Треба вимагати від них виконання інвестиційних зобов’язань, а вже потім розглядати ці питання та надавати дозволи”, – говорив Цехмейстер.Screenshot_2

На що Анатолій Стародуб відповів, що “вже є меморандум (який ще потребує розгляду та підписання – автор), який регулює відносини, співпрацю ПрАТ “Трускавецькурорту” з міською радою. Згідно з цим меморандумом, буде обговорюватись модернізація бювету, доля міської ради з видобутку Нафтусі та інші питання. Зараз до нас звернулись з заявою щодо розділення земельної ділянки на тих же умовах, які існують і зараз, щоб могти залучати інвестора”.Screenshot_3

Депутати поки відклали всі питання ПрАТ “Трускавецькурорту” . Комісія вирішила спочатку ознайомитись з існуючим меморандумом, створити робочу групу щодо контролю та врегулювання відносин між Трускавецькурортом та міською радою, а вже потім розглядати звернення ПрАТ “Трускавецькурорту”.

Також депутатами було проголосовано питання виділення земельної ділянки під будівництво та обслуговування гаражів для учасників АТО та людей, які звертались до міськради з відповідними заявами щодо отримання цих ділянок.

Варто відзначити, що комісія попрацювала доволі результативно. Депутати обговорили організаційні питання щодо роботи комісії. Обіцяли збиратись частіше, щоб не допускати в подальшому винесення на розгляд такої великої кількості питань. Земельні питання потребують того, щоб у них детально розбирались. Особливо нелегко приходиться новим депутатам, які ніколи не мали справи з політикою, з питаннями землекористування, містобудування чи благоустрою. Однак, якщо громада делегувала їх до міської ради, то вони зобов’язані набиратись досвіду, вникати у всі питання та не допускати того, щоб за їхньою мовчазною згодою чинились будь-які порушення чи дерибан.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina