Сьогодні, 26 листопада, відбулось перше засідання комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та зв’язків зі ЗМІ Трускавецької міської ради. Основним питанням, яке стояло перед депутатами, було розглянути та погодити проект регламенту.

На засіданні комісії зібрались голова комісії Святослав Грабовський, зуступник Іванна Кенц-Березюк та секретар Олена Савченко. Цікавим є те, що всі члени регламентної комісії є юристами. Також послухати питання регламенту прийшли Тарас Матолич, Зоряна Домбровська, Віра Сазонова та Руслан Цехмейстер. Безпосередню участь у обговоренні проектів регламенту взяла і секретар міської ради Наталія Пономаренко.

Головний камінь спотикання виник одразу ж після отримання комісією пропонованого юридичним відділом ради проекту. В ньому, за словами депутатів, були присутні пункти, що можуть обмежувати громадянам доступ до сесій чи засідань робочих комісій ради. Відповідно до цих інструкцій, журналістам необхідно мати відповідну акредитацію задля доступу до подій, які відбуваються у міській раді.

Члени комісії висловились проти таких обмежень. “Журналісти, як і всі мешканці міста мають вільно відвідувати сесію чи засідання депутатських комісій” – наголосив Святослав Грабовський. Тому він запропонував свій варіант регламенту. Зі своїм проектом прийшла і Олена Савченко. Проекти багато в чому виявились схожими, лише деякі пункти їх різнились, тому депутати прийняли рішення сформувати із двох проектів один. Задля повного узгодження всіх питань юристи проходились по кожному пункту, вносячи в них при потребі поправки.

Піднімалось також питання створення погоджувальної комісії ради. За її створення висловились Святослав Грабовський та секретар ради Наталія Пономаренко. “В попередньому скликанні нам не вдалось створити таку раду через амбіції певних депутатів. Однак я переконана, що її варто створити, адже це допоможе налагодити роботу щодо розгляду питань та винесення їх на сесію. Погоджувальна рада зможе за декілька днів до сесії проходитись по питаннях і в разі відсутності підтримки якогось із них, зможе регулювати винесення цих питань на голосування. Це значно спростить роботу всім і на сесії буде менше суперечок” – аргументувала Пономаренко.

Сьогодні робота над обговоренням проектів регламенту лише розпочалась. Комісія планує зібратись на початку наступного тижня задля продовження роботи.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina