Поіменним голосуванням в радах таки бути! Верховна Рада України ухвалила зміни до закону про місцеве самоврядування. Ними зобов’язали місцеві ради голосувати у поіменному режимі. Закон вступить в дію через два місяці після опублікування.

За закон проголосували 236 народних обранців. Про це ми дізнались з перших уст від депутата нашого округу Богдана Матківського. А також від депутата трускавецької міської ради Святослава Грабовського, який безпосередньо доклав зусиль для прийняття закону. Грабовський входив у робочу групу, яка займалась підготовкою законопроекту і не один рік працював над тим, щоб досягнути прозорості депутатської роботи в радах.

Законом передбачені окремі випадки, коли депутати матимуть право таємного голосування. У всіх інших випадках голосування буде персональним і відкритим. А всі результати голосування будуть одразу ж публікуватись на сайті міської ради. Інформація щодо голосування повинна зберігатись на сайті необмежений термін. Її повинні надати кожному бажаючому на запит, відповідно до Закону про доступ до публічної інформації.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina