У ніч на 11 квітня в Харкові знесли три пам’ятники: монумент Серго Орджонікідзе (територія тракторного заводу), Миколі Руднєву (пл. Руднєва) і Якову Свердлову (Полтавський шлях).
Вночі у Харкові демонтували три пам'ятники радянським комуністам (відео)

Відео демонтажу викладено в інтернет. На ньому видно, як кілька хлопців, деякі з яких в балаклавах і камуфляжі, демонтують пам’ятники, використовуючи трос, прикріплений з одного боку до монумента, а з іншого – до мікроавтобуса. Фрагменти знесених пам’ятників вони завантажують в автомобіль.

На фрагменті відео демонтажу пам’ятника Руднєву видно, що до місця подій прибули представники правоохоронних органів, які не втручалися в події.

У підписі до відео йдеться: «Громада Харкова привела в дію закон про засудження комуністичного режиму. Протягом декількох годин активісти допомогли приземлитися відразу трьом представникам тоталітарного минулого: Серго Орджонікідзе, Миколі Руднєву і Якову Свердлову».

9 квітня Верховна Рада прийняла закон, який забороняє пропаганду комунізму і нацизму та вводить заборону на використання символіки цих ідеологій. Закон, зокрема, передбачає демонтаж пам’ятників представникам комуністичного режимуl

джерело

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: online