Вчора в Народному домі відбулось перше засідання другої сесії Трускавецької міської ради. На ньому було проголосовано дуже багато питань, які назбирались та чекали свого розгляду останні декілька місяців.

Депутатський корпус проявив активність та зацікавленість у важливих питаннях міста. В порядку денному було дуже багато питань (особливо земельних), тож трускавецькі обранці працювали над їх розглядом увесь день, до 17:30, перервавшись лише на коротку 10-хвилинну обідню перерву.

Депутати заслухали нового директора Трускавецького проводового радіо Любомира Поливку та затвердили програму фінансування радіо. Поливка зокрема розповів про те, яким чином він разом з новою командою планує модернізовувати радіо, розробляти сайт з відеороликами та текстовим наповненням і провадити онлайн трансляцію в інтернеті. Однак через відсутність редакційної ради та чітко прописаних пунктів програми, депутати вирішили, що проголосують її, а вже при прийнятті бюджету, внесуть потрібні поправки в програму.

Відбулась також полеміка з приводу якості трансляції радіоефірів. Сьогодні проводове радіо має 2867 абонентів, однак їх кількість постійно скорочується. Тому новій команді співробітників радіо прийдеться працювати над тим, щоб зацікавити та зберегти існуючих слухачів.

Також були розглянуті питання виділення коштів на забезпечення житлом дітей-сиріт міста. Депутати проголосували багато дріб’язкових питань, необхідних для організації роботи ЖКГ міста.

Земельні питання в якості винятку розпочали з розгляду питання атовців. Депутати таки проголосували та надали їм земельну ділянку розміром 0,4211 га на вул. Довбуша під будівництво багатоквартирного житлового будинку, де сім’ї учасників АТО отримають житло. Атовці вирішили взяти її у власність, тож надалі міська рада вже ніяк не зможе втручатись у їхні відносини із забудовником.

Після короткої обідньої перерви всі приступили до розгляду важливих земельних питань. Їх було дуже багато, причому більша частина з них стосувались подовження договорів оренди, надання нових ділянок в оренду чи продажу земельних ділянок. Всі питання потребували серйозного підходу та вивчення, тому в процесі їх розгляду тривало депутатське обговорення та виникали питання щодо законності їх прийняття.

Декому це видалось ознакою непрофесіоналізму нових депутатів. Однак детальний розбір питання, обговорення його та врахування всіх плюсів та мінусів від його прийняття я вважаю, йде на користь роботі депутатського корпусу. І цього разу механічного “піднімання-опускання” рук не було. Було обговорення питання, були кроки назустріч зі сторони міського голови, який часто казав “Давайте радитись” та знову ж таки був поіменний режим голосування. У зв’язку з цим засідання сесії затягнулось практично до вечора, однак воно точно не була марно згаяним часом.

Наприкінці засідання відбулось обговорення договору, який міська рада планує підписати із ПрАТ “Трускавецькурортом”. З 1 січня фіскальна служба має стягувати із юридичних осіб та підприємств, що мають землю в постійному користуванні 6-кратний земельний податок, яким його було встановлено на одній із останніх сесій 6-го демократичного скликання. В зв‘язку з цим, ймовірно, керівництво ПрАТу хоче оформити договори оренди на земельні ділянки, щоб платити 3%-вий податок. Цей пункт прописаний у договорі і з відповідним зверненням ПрАТ звернувся до міської ради. В замін цього в договорі є сумнівні пункти щодо модернізації бювету протягом наступних 2-х років. Однак вони не мають відповідної форми та не зобов’язують Трускавецькурорт виконувати їх. Тому депутати бурхливо обговорювали цей договір, називаючи його “сирим та таким, що носить рекомендаційний характер”. ctcsz3ctcsz2

Юрист від ПрАТу Андріан Копинець виступив перед присутніми, аргументуючи юридичну сторону питання. Депутат Анатолій Стародуб, який паралельно є заступником гендиректора ПрАТу Жданова, також доводив необхідність підписання договору та пропонував повторно зустрітись ініціативній групі депутатів, задля отримання інформації щодо відносин, зобов’язань та ініціатив Трускавецькурорту.

Таким чином депутати збираються продовжити вивчення цього питання на наступному тижні, адже чіткої позиції в депутатського корпусу ради щодо підписання чи непідписання цього договору наразі немає.

Ніна ФЕДЬКО

 

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina