Сьогодні відбулось засідання земельної комісії Трускавецької міської ради, яка зібралась спеціально задля обговорення договору між ПрАТ “Трускавецькурортом” та МР, який сторони мають намір підписати невдовзі.

Засідання мали змогу відвідати зацікавлені в питанні депутати, активісти та журналісти. Прийшов на зустріч також ПрАТ-івський юрист Андріан Копинець, який відповідав на запитання, які  цікавили присутніх. Обговорення було дуже різностороннім. Анатолій Стародуб зокрема приніс документи, які цікавили депутатів (щодо ГРЕСу) та розповів в декількох словах, що собою представляє робота по забезпеченню видобутку мінеральної води та роботи бювету.

Депутати, які прийшли на обговорення, довго “переливали з пустого в порожнє” це питання. Декілька годин тривали суперечки та перетягування канату, однак депутати таки прийшли до висновку, що затягуванням часу справі не допоможеш і рішення їм таки прийдеться приймати.

Нагадаю, що з 1 січня в дію вступить рішення міської ради, згідно з яким Трускавецькурорт, як і ще близько 15 дрібніших підприємств, що мають землю в постійному користуванні, платитимуть за неї 6%-ву ставку податку. Від 2011 і до сьогодні підприємство сплачувало 1%. Аргументуючи неможливість платити настільки високий податок, керівництво ПрАТу звернулось до міської ради, бажаючи переоформити земельні ділянки із землекористування в оренду, що дасть їм можливість платити 3% податку, як цього вимагає закон.

Депутат від “Народного контролю Руслан Цехмейстер зокрема переконував присутніх, що давати ПрАТу знижку не можна. За його словами, якщо місто відмовиться від поступлення таких коштів в бюджет, то Трускавцю держава чи область потім нічого не дасть. Мовляв “ви й так багаті, адже знижки робите”.

При обговоренні звучали різні пропозиції і часто воно доходило до відвертих суперечок. Коли справа дійшла до обговорення договору, то практично всі депутати погодились із тим, що його треба змінювати. Зокрема прозвучали конкретні цифри, які ПрАТ зобов’язуватиметься виплатити місту. Зокрема в договорі домовились прописати 300 тисяч в якості безповоротної фінансової допомоги “Трускавецькому водоканалу” на будівельні матеріали для заміни зливних і побутових стоків на вулиці Франка. А також пункт “Провести переобладнання бювету та ввести картковий облік ” доповнили конкретною цифрою 700 тисяч гривень, які ПрАТ виділить протягом 2016 року. Депутати разом з міським головою, який також долучився до обговорення, дійшли згоди в питанні зобов’язання керівництва “Трускавецькурорту” виплатити місту компенсацію в разі невиконання умов договору в розмірі коштів, втрачених містом від неотримання грошей від можливого 6%-вого оподаткування. Однак, чи погодиться на таку умову керівництво ПрАТу, поки невідомо.

Довідка: 1%-ва ставка податку (яку ПрАТ Трускавецькурорт платить сьогодні) дає місту дохід в розмірі 1мільйонів 883 тисячі гривень.

3%-ва (яку вони будуть платити в разі оформлення договорів оренди) становитиме 5 мільйонів 651 тисячу гривень.

6%-ва (яка може вступити в силу з 1 січня) – 11 мільйонів 362 тисячі гривень в рік.

Приймаючи умови ПрАТу, міська рада отримує в три рази більше того, ніж отримувала досі і плюс до цього модернізований бювет. Відмовившись від пропозиції та сподіваючись на 6%-ву ставку, щоб здерти з них “по максимуму”, депутати ризикують погрузнути в судовій тяганині, яку навряд чи вийде виграти. При цьому платити 6%-ву ставку весь цей час ніхто не буде, адже представники ПрАТу, як і інші постійні землекористувачі (Дніпро-Бескид, Альфа-Еко, Терра та багато дрібних санаторіїв) не подужають її сплатити. “Це нереальна ставка і вона є незаконною, адже вона перевищує не лише 3%-ву орендну плату для місцевих підприємців, але й орендну плату для іногородніх, яка становить 4,5%” – говорить юрист.

На обговоренні було 8 депутатів (в тому числі юрист Олена Савченко), секретар ради Наталія Пономаренко та міський голова Андрій Кульчинський. Питання обговорювали декілька годин, однак чи дійдуть депутати згоди при його голосуванні покаже лиш час. Адже й досі хтось із них дивиться на ситуацію із наповненням бюджету міста від податків сплачених ПрАТом як на стакан із водою. Хтось від затвердження 3%-вої орендної плати бачить його “напівпорожнім”, а хтось “напівповним”, зважаючи на те, що зараз бюджет міста і так наповнюється в рази менше.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina