Сьогодні депутати Трускавецької міської ради зібрались на друге пленарне засідання другої сесії. На розгляді знову стояло питання ПрАТ “Трускавецькурорту”, затвердження регламенту та багато інших важливих питань.

Міські обранці протягом останнього тижня проводили активні обговорення питання можливості переоформлення ПрАТом права постійного користування земельними ділянками на їх оренду. Це дасть їм можливість платити 3%-вий податок, замість 6%-вого, який буде стягуватись фіскальною службою з 1 січня 2016 року. Депутати декілька разів збирались на робочих зустрічах, сперечались та обговорювали плюси та мінуси цього рішення. Однак сьогодні на сесії одностайного рішення прийняти їм так і не вдалось. Коли черга дійшла до першого питання ПрАТу, до мікрофону вийшов Роман Бучкович, який доволі довго говорив про те, що “Андрій Кульчинський є головою міста, а не Трускавецькурорту, а депутати є депутатами міської ради, а не ПрАТу і приймаючи рішення потрібно думати в першу чергу про громаду”. Після його виступу інші депутати також почали висловлювати свій спротив голосуванню за переведення земель в оренду. Зокрема Святослав Грабовський виступив із пропозицією перенести розгляд цього рішення, адже “договір між ПрАТом та міською радою не готовий і ми не маємо ніяких гарантій його виконання”.

Міський голова заслухав доповідачів та висловив здивування з приводу того, що з вуст депутатів лунає багато критики, але вони не пропонують жодних конкретних пропозицій. Таку ж позицію висловив і Василь Тимчишак, який так і сказав “Де ви були і чому ви не прийшли жодного разу на обговорення цього питання?..”

Таким чином, відчуваючи брак підтримки цього питання зі сторони депутатів Андрій Кульчинський виступив із пропозицією не надавати Трускавецькурорту оренду, а підготувати проект рішення, згідно з яким усім 16 юридичним особам, які мають землю в постійному користуванні (в тому числі ПрАТ “Трускавецькурорт”) міська рада надасть 50%-ву пільгу, що також дасть їм можливість платити 3%. “Таким чином ми поставимо усіх в рівні умови, а пільгу надаватимемо поквартально, задля контролю над тим, чи виконує ПрАТ умови договору.

Така пропозиція більше сподобалась депутатському корпусу і вони погодились перенести розгляд питання на наступну бюджетну сесію.

Однак це рішення не зовсім задовольнило представників ПрАТ “Трускавецькурорту”. Зокрема головний юрист підприємства Андріан Копинець сказав, що “депутати просто не хочуть чути та розуміти деяких речей. Можливо їм легше буде зрозуміти, коли через певний період часу їм зачитають рішення суду”, до якого цілком ймовірно буде звертатись ПрАТ. За словами Андріана Васильовича “пільгу, яку збирається надавати міська рада можна надавати лише до липня поточного року. Тобто в цьому році такої можливості у міської ради вже немає. Вона може надати її в наступному році і рішення вступить в силу аж в 2017 році. Ми мали право звернутись, а депутати зобов’язані розглянути і прийняти рішення (яким би воно не було), якщо вони цього так і не зроблять – це буде порушенням закону, за яке прийдеться відповідати”.

Всі питання ПрАТ “Трускавецькурту” депутати відклали і розглядатимуть їх вже на наступній сесії міської ради. За відкладення проголосували всі присутні на сесії депутати, окрім Анатолія Стародуба та Михайла Кіселичника, які вирішили утриматись.

Натомість було проголосовано багато інших земельних питань. Також депутати затвердили регламент ради, хоч до нього і було багато запитань. У версії, запропонованій юридичним відділом ради, були пункти про акредитацію журналістів, які викликали підозри в місцевих журналістів та активістів, буцімто їх просто хочуть не допустити до розгляду певних важливих питань. Голова регламентної комісії Святослав Грабовський спробував виключити цей пункт із регламенту, зважаючи на те, що “всі мають мати доступ до інформації”. Однак на сесії, на жаль, депутати цього не підтримали. Тому акредитацію таки проголосувати і журналістам тепер, задля висвітлення подій в раді, прийдеться попередньо записуватись в інформаційному відділі. Серед плюсів – включення в регламент обов’язкового поіменного голосування. Також Святослав Грабовський спробував виключити з регламенту можливість депутатів “утримуватись” під час голосування. Але деяким депутатам “утримання” очевидно часто йде на руку і вони не хочуть позбавляти себе можливості час від часу “умивати руки” від прийняття якогось підозрілого рішення. “Утримався” так і залишилось в регламенті.

Загалом, незважаючи на суперечки та різне бачення багатьох важливих питань, які перебували на розгляді сесії, засідання було дуже демократичним. Як влучно сказав депутат-іменинник Мирослав Мицько “головне, що є діалог між депутатами”, адже лише він допомагає прийти до компромісу та правильно вирішувати важливі для міста питання.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina