У ВРУ зареєстровано альтернативний законопроект №3587-1 «Про гарантії свободи мирних зібрань», який передбачає: про проведення громадських акцій можна повідомляти владу в будь-який час. Адже право на мирні зібрання гарантовані громадянам Конституцією України – повідомляє сайт “Народного контролю”.

Документ має суттєві відмінності від раніше поданого законопроекту №3587, який може призвести до політично вмотивованих судових заборон зібрань, затримань та розгонів протестувальників.

«У разі ухвалення законопроекту №3587 у владних функціонерів та вірних їм суддів з’явиться абсолютно законна можливість забороняти мирні зібрання і притягати до адміністративної відповідальності їхніх організаторів та учасників «з юридично визначених підстав», – прокоментував співавтор альтернативно законопроекту, лідер депутатського об’єднання «Народний контроль»  Дмитро Добродомов.

Як повідомляють інші співавтори законопроекту  №3587-1, його розробили безпосередні учасники Революції Гідності, а не люди, які відсиджувалися у кабінетах під час протестів громадян проти злочинних дій режиму Януковича.

«Ми підготували наш проект закону на основі напрацювань активістів та правозахисників зі Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» та нещодавно створеної коаліції громадських організацій «Ні – поліцейській державі!», – розповів Дмитро Добродомов.

Альтернативний законопроект передбачає, що Національна поліція, Національна гвардія та інші правоохоронні органи будуть зобов’язані організувати свою роботу для самостійного пошуку інформації про проведення мирних зібрань, зокрема, в Інтернеті. Ця практика вже працює у прифронтових областях, тому її варто поширити на всю країну.

Окрім того, відповідно до законопроекту  №3587-1, Національній поліції, Національній гвардії та іншим правоохоронним органам заборонять здійснювати силові розгони мирних зібрань.

«Чинне законодавство і так не дозволяє державним «силовикам» застосовувати силу до всіх без розбору. Утім події Майдану довели, що варто ввести додаткові запобіжники. Зокрема, прямо зазначити, що у випадку скоєння злочину під час зібрання правоохоронці зобов’язані локалізувати та припинити злочин,  затримати злочинця, але не зупиняти при цьому все зібрання і не перешкоджати його проведенню», – наголосив нардеп.

Авторами законопроекту про «Про гарантії свободи мирних зібрань» виступили Ігор Луценко, Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський, Володимир Парасюк, Борислав Береза, Ігор Мосійчук, Ярослав Маркевич, Мустафа Найєм, Оксана Юринець.

Народний контроль

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina