Вчора депутатський корпус Верховної ради затверджував бюджет країни на 2016 рік. У зв’язку з цим, депутати трускавецької міської ради були змушені відкласти багато бюджетних питань, адже не знали, які сюрпризи додасть місцевим радам голосування у Верховній раді.

Зокрема, за словами голови бюджетної комісії Олега Карпина, “якщо Верховна рада затвердить зміни до податкового кодексу та залишатиме в місцевих радах лише 40% дохідної частини, то місту прийдеться важко”. “Ми вимушені перенести розгляд багатьох бюджетних питань, адже поки ще не знаємо на чому ми стоїмо і на які кошти ми можемо розраховувати” – зазначив вчора Карпин.

Депутат від нашого округу Богдан Матківський сьогодні зранку після прийняття бюджету, висловився наступним чином: “Бюджет звершився!!! Є і позитивні зміни, ЄСВ знижується до 22% і ще декілька. Але все решта: субвенція освітня, медицинська навіть не лишається на минулорічних показниках. Також не почули за наших шахтарів (калійні, озокеритні), аграріі, фермерство… Це все зводиться до нульового розвитку економіки, бо жодноі копійки не закладено на розвиток. Прийдеться в ручному режимі виправляти допущені помилки. Дивуватись немає чому, бо на даний час тільки депутати бачили бюджет в оригіналі. Сьогодні зранку тільки буде можливість проаналізувати його вплив на Україну в цілому. Знаю точно, що були закладені корупційні норми. Я впевнений, що добра від бюджету очікувати не варто”.

Верховна Рада ухвалила державний бюджет України на 2016 рік з доходами 595 млрд 081 млн 135,3 тис. грн і видатками 667 млрд 733 млн 507,2 тис. грн. За бюджет 2016 в цілому проголосували 263 народних депутати. У проекті бюджету країни на 2016 рік передбачений дефіцит на рівні 3,7% ВВП у межах маяка МВФ проти 4,1% ВВП в 2015 році.

Нагадаємо, 24 грудня, після тривалих консультацій Верховна Рада прийняла новий варіант податкової реформи. В цей же день були прийняті й інші законопроекти, необхідні для прийняття держбюджету. Ввечері парламент взяв перерву до 23:00, тож сам бюджет країни народні обранці приймали посеред ночі.

Тепер місцевим радам прийдеться ухвалити додаткові рішення, спираючись на норми оновленого податкового кодексу та головний фінансовий документ країни.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina