Днями містом та соціальними мережами покотилась хвиля критики в адресу санаторію «Женева», де зараз знаходяться на психологічній реабілітації бійці АТО. Все розпочалось зі скарг атовців на погані умови проживання та харчування, які їм надали.

Бійці, які повернулись після бойових дій в зоні АТО, мали змогу поїхати на відпочинок та реабілітацію в санаторій «Женева» у Трускавці. Сюди їх скеровували «соцзахисти» їхніх рідних міст. Однак вже по приїзді виявилось, що «Женева» забезпечити всіх проживанням не може. Гостей селили по четверо в одномісних номерах, а всіх, хто не вмістився – відправили жити в «Кристал» та «Алексік». Тоді атовці почали активно постити в соцмережах фотографії з жахливих санаторних номерів «Кристалу» та довжелезних черг в їдальні «Женеви».

Ми спілкувались з атовцями, висвітлювали їхнє невдоволення та показували вам ті умови, в яких вони проживають. Однак, задля справедливості та об’єктивного висвітлення цієї проблеми, варто показати позиції обох сторін. Я поспілкувалась з директором «Женеви» Андрієм Юрківим, який в телефонному режимі висловив свою думку з цього приводу та дав відповіді на ті запитання, які нас найбільше цікавлять. Тому сьогодні публікую дослівно зміст нашої телефонної розмови.

Автор: Пане Андрію, хотілося б дізнатись вашу думку з приводу того скандалу, який розгорівся навколо «відпочинку» атовців у «Женеві». Що ви можете на все це відповісти?

Юрків: Моя позиція є наступною. Ми хотіли прийняти в нас в санаторії бійців АТО, хлопців, які воювали на сході, ми готові були до цього і ми про це заявляли. Я спілкувався з «соцзахистами», особисто обдзвонював їх і в нас була домовленість про те, що вони відправлять до нас на психологічну реабілітацію 500 чоловік в першій половині грудня, з 1 по 14-15 грудня і 500 чоловік в другій половині місяця. Психологічна реабілітація, щоб ви розуміли, не передбачає ні проживання, ні харчування. Ми вирішили в якості своєї благодійної ініціативи прийняти атошників, поселити, харчувати, просто в якості жесту доброї волі. Ми були повністю готові їх прийняти. Але сталося так, що в першій половині грудня до нас приїхало лише 130 бійців. А 14-15-16 грудня до нас почали приїжджати дуже багато атошників, більше ніж ми могли прийняти.

Автор: Тобто, ви хочете сказати, що винні в цій ситуації «соцзахисти», які погано організували все?

Юрків: Я не просто хочу це сказати, я в цьому на всі 100% впевнений. Ну ви зрозумійте: коли ви готуєтесь до одного, а тут все виходить так. Ми були готові прийняти 500 чоловік, а нам прислали майже 900. Це, як у господині вдома: коли чекаєш на 10 гостей, а приходить 30. То ж треба думати, організовувати, щоб на стіл накрити і всім забезпечити. Ми ж нікому не відмовили, жодному атовцю ми не сказали, що ми тебе не поселимо, бо в нас нема місця. Так, були незручності, але ми всіх розселили. Когось у нас, когось в «Кристалі», «Алексіку». Інша справа, що хтось можливо надивився в інтернеті, що «Женева» – це суперумови, шведський стіл і нафантазував собі багато, а приїхав і побачив дещо інше, ну то вибачте мене, ми не можемо забезпечити всім цього. Одна річ, коли ці умови отримує людина, яка платить 2 тисячі за номер, а інша, коли це йде з нашої кишені. Але ви зайдіть до нас, запитайте одного-другого-третього,- ви побачити, що всі задоволені. Були незручності при поселенні, але вже все втряслося.

Автор: Ми спілкувались з багатьма атовцями і вони не зовсім задоволені. Вони скаржились на черги, на малі порції в їдальні.

Юрків: Ну, все це вже як наслідок. Наслідок того, що приїхало більше, ніж ми очікували. Так, можливо хтось очікував кращого, але я вас запевняю, що їх нормально харчують. Вони їдять не гірше, ніж їли би, придбавши так звану «профсоюзну» путівку. Всім основним вони забезпечені. Можливо деякі із них проживають в гірших умовах, в «Кристалі», але їсти ходять до нас, плавати ходять до нас. В нас цікава, насичена програма, якою ми стараємось забезпечити хлопців. Вони ходили в дельфінарій, відвідують різні події в місті, на боксерський турнір я їм місця організував. Ми стараємось максимально зробити для них, що можемо.

Автор: Чи отримали ви від держави фінансову компенсацію за те, що приймаєте на реабілітацію атовців?

Юрків: Ні, ми не отримали жодної копійки. Нам обіцяють, тягнуть: завтра, післязавтра. Наразі, все це ми фінансуємо зі своєї кишені. Компенсацію нам мали би дати за психологічну реабілітацію, щоб ми могли оплатити роботу психологів, які працюють з хлопцями. В нас є провідні спеціалісти-психологи з Києва, які працюють за дієвими методиками. Але, щоб ви розуміли, на сьогоднішній день, не відбулось ще жодної компенсації з боку держави.

Автор: А яким чином відбувалось це поселення атовців, які не помістились в «Женеві», у «Кристал»: ви заключали договір з «Кристалом», чи як це відбувалось? Хто оплачував їхнє проживання там? Чи їм поверне держава?

Юрків: Так-так, в мене є всі платіжки, я міг би вам показати. Ми все узгодили, оплатили «Кристалу». Ми мусили заплатити, бо «Трускавецькурорт» інакше з нами навіть говорити не хотів. Ми оплатили все з своєї кишені, щоб усіх розмістити і нікого не залишити на вулиці. Ви зрозумійте: ми ж хотіли, як краще. А вийшло, як бачите, так. Той, хто щось робить, ще й попадає під критику. Нас зараз обливають брудом, показують, що ми такі погані. Я впевнений, що це все спеціально робиться, все замовлено і тут просто хтось хоче «пропихнути» свої політичні інтереси. Ті, хто нічого не роблять, хто палець о палець не вдарили, щоб допомогти бійцям АТО, тепер дуже кричать про те, що умови погані, що відношення до них недобре. Я вас запевняю, що всіх забезпечили необхідним і всі атовці живуть в більше-менш нормальних умовах, які ми зуміли організувати в тій ситуації, яка склалася. Коли таке говорять всяке, то іноді аж руки опускаються, жаліємо, що взялись за це і в майбутньому напевно 10 раз подумаємо, чи варто нам знов приймати когось. Але добрі справи вони повертаються, я в це вірю…

Автор: Ще одне запитання з приводу протипожежної безпеки в «Женеві». Наскільки мені відомо, існує рішення суду, згідно з яким вас мали закрити через грубі порушення. Що ви на це скажете?

Юрків: Ми з цим абсолютно не згодні. Ми будемо апелювати та відстоювати свою позицію. Я вам так скажу, – немає нікого ідеального. У кожного є якісь порушення, в кожного. Ми не виняток, ми не кажемо, що в нас все ідеально. Але, я так вважаю, на тверду четвірку. В нас сходи на 10 чи 15 сантиметрів вужчі, ніж мали би бути, то що нам їх тепер розвалювати, сходи дугою (гвинтові) теж виявляється не можуть бути. Багато чого такого, що виправити практично нереально. Це вже питання принципу пішло, не хотілося б це виносити в пресу. Одне скажу – ми не погоджуємось з цим рішенням. Я шкодую, що пропустив розгляд справи в першій інстанції. Багато чого на нас навалилось, ситуація з підготовкою до приїзду атовців, тому я не встиг проконтролювати все це. Але ми збираємось надалі доводити все в суді.

Ось такою є позиція керівництва санаторію «Женева». Вірити цим словам чи ні – справа особисто кожного читача. Адже, як бачимо, в кожної сторони – своя правда та свої аргументи.

Хочеться вірити, що те, що відбувалось в «Женеві» мало місце лише через прикрий збіг обставин і керівництво санаторію хотіло зробити, як краще. Якщо ж, людей в черговий раз просто хочуть обманути, то навряд чи вони це так просто «проковтнуть».

Спілкувалась Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina