Сьогодні, за два дні до нового року, депутати Трускавецької міської ради таки затвердили бюджет міста на 2016 рік та з відчуттям виконаного обов’язку розійшлись готуватись до свят.

На попередньому засіданні депутати не змогли проголосувати бюджетні питання, адже очікували рішення Верховної ради щодо бюджету та поправок до податкового кодексу. Сьогодні трускавецькі обранці таки розглянули бюджет, презентований головою фінансового управління міськради Миколою Федоричаком та практично одноголосно затвердили його.

Бюджет Трускавця на 2016 рік становить 155 млн 63 тис грн. Дохідна частина демонструє збільшення, однак видатки, порівняно з попередніми роками також сильно зросли. Тому поки можна говорити не стільки про покращення, скільки про стабільність.

Що стосується видатків, то вони будуть наступними. Найбільше коштів з міського гаманця піде на освіту, близько 38 млн, що становить 39% від загального фонду. Друге місце посідає охорона здоров’я, на яку виділять 26 млн, що становить 26,7%. Замикають трійку лідерів по фінансуванні органи управління – 10 млн 310 тис, що становить 10,5%. Далі видатки бюджету будуть такими: житлово-комунальне господарство – 8 млн 328 тис (8,5%), культура – 8 млн 31 тис (8,5%), соцзахист населення отримає до 5 млн (4,9%), а інші видатки складуть 1млн 801 тис гривень (1,8%).

Також у бюджеті закладено часткове фінансування деякий об’єктів міста, таких як корпуси лікарні та музеї. Місцевий бюджет виділить їм частину коштів на ремонт, щоб вони мали можливість брати участь у мікропроектах та знаходити інші джерела співфінансування.

Голова фінансового управління міської ради Микола Федоричак зазначив, що є багато речей, які потребують фінансування, однак «треба виходити з можливостей бюджету». А голова бюджетної комісії Олег Карпин зокрема зазначив, що бюджетом задоволений і дивиться на нього доволі оптимістично. «Зважаючи на те, що Верховна рада таки не врізала нам фінансування на такому рівні, як грозила, то є всі шанси для нормального розвитку та виконання бюджету в наступному році» – зазначив він.

Депутати практично одноголосно проголосували та затвердили своїм рішенням бюджет наступного року. Утримався лише Юрій Яворський, який сьогодні вперше з’явився на сесії. Таким чином місто зможе впевнено переступити поріг 2016 року та знати, на чому воно стоїть.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina