Бійця Василя Присяжного, який два з половиною місяці знаходився в Артемівському СІЗО, у переддень Нового року випустили під заставу. Знайшлась людина, яка пожертвувала 1 млн 300 тисяч задля свободи героя.

Василь Присяжний – боєць батальйону Кульчицького, який самовіддано воював у зоні АТО та допомагав, чим міг, у цій війні своїм побратимам. 5 січня 2015 року він разом з своїми друзями потрапив у жахливе ДТП під Артемівськом, де зіткнувся автобус, КРАЗ та бус, за кермом якого був Василь. 13 побратимів Василя загинули в тій аварії, але він чудом залишився живим. Після того боєць довго лікувався, проходив реабілітацію та періодично їздив в якості свідка на розгляд цієї справи в Краматорський суд.

Півроку слідство тривало досить мляво, Василя викликали в якості свідка, та від липня на нього почали «вішати» вину за січневу ДТП. Незважаючи на офіцерське звання чоловіка, на його віддану боротьбу за рідну країну, на нагороду, яку Василю вручив Аваков та незважаючи на те, що вини чоловіка у тому ДТП не було.

12 жовтня Василя Присяжного схопили прямо на вулиці Стебника. Його затримали без будь-якого попередження, прямо біля кафе, в якому він вечеряв із сином, забрали і, не давши змоги попрощатись з сім’єю, поспіхом повезли до Львова та до Краматорська. Дружина Присяжного Ольга називає це не інакше, як викраденням. «Мене повідомили по телефону, що чоловіка затримали, я подзвонила його побратимам, але Василя почали поспіхом везти з міста до Краматорська. Побратими Василя поїхали слідом, але вони навіть не могли їх наздогнати» – згадує Ольга.

А вже 14 жовтня Краматорський суд виніс рішення про тримання Василя Присяжного під вартою упродовж 60 діб. Його помістили в Артемівське СІЗО, встановивши рекордну суму застави 1млн 300 тисяч гривень.

«Повернувся в Київ з Артемівська, кров кипить та серце розриває від люті!присяжний
Моєму побратиму, Присяжному, Артемівський апеляційний суд призначив заставу в сумі 1млн 300тис. грн. Це застава для бійця АТО, майданівця, добровольця який отримує зарплату 2500 грн і не звинувачується в корупціі, а також взяття його під варту є не законним. Ця застава неможлива для нього та його родини. Навіть одіозним регіоналам не давали такоі великоі суми за заставу. В котрий раз у прийнятті рішення суд абсолютно не звертається до своіх мозгів» – писав про це на своїй сторінці у Фейсбук Богдан Матківський, який також боровся за звільнення Василя.

У переддень Нового року Василя Присяжного звільнили під заставу. «Знайшлась Людина (ви розумієте, чому я пишу з великої букви), яка внесла заставу за Василя» – писала дружина бійця. «Я поки не можу розголошувати імені людини, яка так нам допомогла, – зазначила дружина Ольга, – бо не знаю, чи хоче ця людина розголошення свого імені. Одне я знаю точно, що це – добрий волонтер, який довгий час допомагає бійцям».

присяж2

За словами дружини, Василь зараз знаходиться в Києві, адже згідно рішенню суду він не має права покидати те місце, де дислокується його частина. А місцем дислокації батальйону Кульчицького є Київська військова частина 3066. Тому поки повернутись додому бійцю не вдається, але бачити Василя на волі в час Нового року та Різдвяних свят для його рідних та побратимів уже є маленькою перемогою.

Дружина Присяжнюка Ольга дякує всім, хто весь цей час підтримував та допомагав їм. «Дуже допомогли побратими Василя, які сприяли вирішенню цієї ситуації: Василь Масний, Тарас Кучма, Андрій Гарбузюк, Богдан Матківський, який їздив з нами в Артемівськ та всіляко допомагав весь цей час».

«Василя не виправдали, розгляд справи продовжується, але ми дуже сподіваємось на те, що правда буде на нашій стороні» – щиро сподівається, тримаючи кулаки за чоловіка, Ольга. Ми також вболіватимемо за те, щоб рішення суду було справедливим і таких незрозумілих абсурдних ситуацій з нашими героями більше не виникало.

Ніна ФЕДЬКОprys_2

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina