Сьогодні у Трускавці зробили перший крок до вирішення проблеми існування бродячих собак у місті. Те, що так довго обговорювалось та обіцялось різними трускавецькими владами, нарешті зрушило з мертвої точки. Прямим свідченням цьому сьогодні стала перша простерилізована бездомна собака.

Трускавецькі волонтери-зоозахисники після багаторічних зусиль, докладених до вирішення існуючої проблеми, нарешті побачили зустрічні кроки зі сторони влади. А діяльність Трускавецької міської ради, «Парку курортного» та зоозахисників міста в тандемі дала перші позитивні результати.

«Нас довго не чули, хоч ми неодноразово звертались до влади за допомогою. Проблему собак потрібно вирішувати, адже їх справді багато, їх отруюють, вбивають. Ми всі ці роки своїми силами намагались захистити тварин, годували їх, декількох за власні кошти простерилізували» – розповідають волонтерки Ірина та Наталя.

Тепер зоозахисників начебто почули. В міській раді була створена робоча група на чолі з заступником мера Олексієм Балицьким, яка обговорила вирішення проблеми за участю волонтерів та дійшла спільного рішення щодо початку стерилізації бездомних трускавецьких собак.

Оскільки везти собак на стерилізацію в Дрогобич чи ще кудись порахували невигідним та надміру витратним, операції вирішили проводити в Трускавці. Посприяти цьому зголосилось КП «Парк курортний», яке надало приміщення для стерилізації та машину з водієм, який щоденно перевозитиме туди по декілька виловлених в місті «бродяжок».

«Проблема існування бродячих собак існує в Трускавці вже давно. Їх розвелось багато, вони бігають містом, часто біля самого бювету, заважають відпочивальникам та й мешканцям міста. Неодноразово були випадки, коли ці собаки проявляли агресію до людей, кусали їх. Тому проблему потрібно вирішувати. Законодавство не дозволяє вбивати, усипляти тварин, тому на спільному засіданні в міській раді було прийняте рішення про стерилізацію. Це дозволить уникнути подальшого розмноження бездомних собак у місті. Їх кількість принаймні не буде збільшуватись» – зазначив директор КП «Парк курортний» Назар Веретко.

«Собаки по два рази на рік можуть давати потомство від 8 до 12 цуценят. Це дуже велика кількість. Звичайно ж далеко не всі виживають, але незважаючи на це кількість собачок постійно зростає. Багато хто ставиться до них з ненавистю, їх отруюють, безжально б’ють» – розповідає волонтерка Ірина.

Сьогодні собака по імені Златка, яку зоозахисниці забирали на стерилізацію з району сувенірного ринку виявилась отруєною та побитою. Тварині довелось надати медичну допомогу, її забрали в приміщення для стерилізації, однак саму операцію довелось відкласти через слабкий стан собаки.

Інша собачка була загальною улюбленицею в готелі-ресторані «Візит», куди не так давно прибилась і де знайшла прихисток. Однак коли вона народила там вісім маленьких цуценяток, всі зрозуміли, що тримати їх там нікому не під силу. «Багатодітна матуся» з «Візиту» сьогодні стала тою першою собачкою, якій успішно провели операцію по стерилізації.

«Стерилізація є найбезпечнішим методом, щоб позбавити собак потомства. Собаки після цього перестають приваблювати кобелів, припиняються ці постійні собачі «весілля». Собаки після операції не можуть давати потомства, вони більше не народжуватимуть. Це ніяк не впливатиме на їхню психіку, просто дозволить зупинити зростання кількості таких собак у місті» – розповів приватний ветеринар, який проводить стерилізацію, Роман Бараняк.

Волонтери значно сприяють вилову собак, адже тварини їх добре знають, не бояться їх та спокійно йдуть до них, тому перевезення тварин проходить майже безпроблемно. Однак, оскільки зоозахисники всіх тварин не знають, то далеко не всіх вийде так легко зловити. Тому вони просять всіх небайдужих трускавчан, які знають «бродяжок», підгодовують їх біля своїх будинків звертатись за телефонами 097 37 52 601 (Наталя) та 067 49 36 881 (Ірина), повідомляти про місцезнаходження собак та допомагати з їх виловом.

«Від сьогоднішнього дня у Фейсбуці починає діяти наша спільнота під назвою Трускавецька ГО «Мокрий ніс», за допомогою якої ми збираємось розширити свою роботу, знаходити для стерилізованих собачок і вже народжених цуциків господарів. Ми віддаватимемо людям вже стерильних собачок, можемо навіть в подальшому допомагати їх утримувати. Собаки будуть з кліпсами у вусі, що свідчитиме про те, що вони простерилізовані і перебувають під наглядом» – розповідають зоозахисниці.

Сьогодні було успішно зроблено перший крок на шляху до вирішення проблеми бродячих собак в місті-курорті. Після успішної повної стерилізації кількість бездомних собак у місті стане стабільною. Якщо активна діяльність зоозахисників дасть свої результати і вони знайдуть господарів хоча б для частини тварин, то на вулицях їх стане значно менше. А останнім кроком в цьому проекті мав би стати повноцінний собачий притулок, де стерильні «бродяжки» зможуть спокійно жити, не завдаючи незручностей трускавчанам та гостям міста і не стаючи об’єктом знущань з боку тих, хто їх недолюблює.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina