З 5 по 20 січня поліцією Львівської області проводиться операція “Пішохід”, мета якої провести профілактичну роботу з пішоходами на вулицях міст. Трускавецька поліція, в рамках цього проекту проводить роз’яснювальну роботу щодо правильного та безпечного поводження пішоходів на дорогах.

Такі операції проводять щороку по цілій країні задля кращої поінформованості пішоходів щодо їхніх прав та правил поводження при переході дороги. Однак, при виявленні порушень з боку пішоходів, поліція має всі права для того, щоб виписати порушнику штраф. Цьогоріч, за словами капітана поліції Юрія Стецика, декілька таких протоколів вже було складено. Від початку 2016 року було зафіксовано три порушення ч. 1 статті 127 Закону України про ПДР, – перехід дороги поза пішохідним переходом та одне порушення ч. 3 статті 127 цього закону, – перехід дороги поза “зеброю” у нетверезому стані. Перше правопорушення передбачає штраф в розмірі 51 грн. А друге – від 137 грн.

Щоб зменшити кількість таких правопорушень та забезпечити дотримання правил дорожнього руху не лише водіями, але й пішоходами, поліцією проводиться активна роз’яснювальна робота. Вона є дуже важливою, адже пішоходи повинні розуміти, що їхня безпека в більшій мірі залежить саме від них та від дотримання ними правил переходу дороги у спеціально відведених для цього місцях.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina