Трускавчани відзначили Водохреща участю в літургії та купанням у крижаній воді озера на “Козацькому хуторі”. Сміливці занурювались в ополонку з вірою в те, що крижана Йорданська вода подарує їм бадьорість, силу та здоров’я на весь наступний рік.

Вже традиційно на “Козацькому хуторі” було облаштовано все для Йорданського купання. Ополонку на озері символічно вирізали у формі хреста. В неї занурювались всі бажаючі, які готувались до “зимового купання”. Серед моржів були трускавчани, гості міста-курорту, представники депутатського корпусу ради та міський голова.

Біля озера чергувала бригада швидкої допомоги, готова при потребі надати першу медичну допомогу “моржам”. Однак, як свідчить досвід, здоров’я підводить “моржів” у цей день вкрай рідко. Навіть лікарі визнають надприродні властивості Йорданської води, яка здатна дарувати людям здоров’я та проганяти геть хвороби.

Кількість “моржів” з кожним роком збільшується, а традиція купатись в ополонці на Водохреща стає все популярнішою. Люди після спільної молитви, занурюються в ополонку, а потім разом виконують різдвяні колядки – це додає особливої атмосфери цьому дню та демонструє великі чудодійні сили святої Йорданської води, в якій колись хрестився Ісус Христос.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina