Депутати Трускавецької міської ради проголосували за те, щоб поповнити бюджет ТзОВ “Трускавецький водоканал” на мільйон гривень.

Сьогодні на сесії Трускавецької міської ради депутати проголосували рішення про поповнення фонду ТзОВ “Трускавецький водоканал”. Перед владою та депутатським корпусом вкотре постала проблема існуючої заборгованості підприємства перед водоканалом Дрогобича.

“На сьогоднішній день заборгованість сягає близько п’яти мільйонів гривень. Через борги  можливе чергове відключення електроенергії на водозаборі Гірне, через що люди залишаться без води” – доповідав гендиректор підприємства Володимир Возняк.

Міський голова Андрій Кульчинський висловив з цього приводу свою позицію. Він зазначив, що управлінська форма “Трускавецького водоканалу”, товариство з обмеженою відповідальністю, куди залучений інвестор, не дає можливості підприємству брати участь в програмах фінансової підтримки, грантах. А, оскільки існуючий інвестор “Альфа-плюс”, не надто вкладає у підприємство, то постає питання, чи потрібен він взагалі. За словами Кульчинського, потрібно розглядати варіант переведення ТзОВ у звичайне КП. Це дасть можливість краще контролювати підприємство і отримувати якісь грантові кошти.

12647876_1994551100769058_2092560275_n

Депутати активно долучились до обговорення цього питання. Більшість із них негативно відгукувались в адресу діяльності водоканалу. Мовляв, “постійно потрібно їх підтримувати та скільки не давай, вони все одно в боргах сидять”. Тим паче, що лише 30% споживачів є мешканцями міста, решту 70% становлять санаторії.

Володимир Возняк, в свою чергу, обіцяв, що надалі таких ситуацій не повториться. “Зараз кошти потрібні для стабілізації тої ситуації, що склалась, через декілька місяців все мало б нормалізуватись” – запевнив директор водоканалу.

Для того, щоб включити ці кошти, депутатам прийшлось голосувати рішення про поповнення бюджету на додаткових 1 млн 200 тисяч гривень. Спочатку така ідея сподобалась не всім, тому рішення дало лише 13 голосів “за”. Руслан Цехмейстер та Роман Бучкович проголосували “проти”. Однак, міський голова мотивував присутніх до ще одної спроби проголосувати, щоб уникнути можливі відключення води.

12660336_1994551037435731_24838446_n

Після 15-хвилинної перерви та обговорення депутати таки проголосувати це рішення та надали “Трускавецькому водоканалу” черговий мільйон. Нагадаю, що в попередньому році за попередньої влади, “Трускавецькому водоканалу” вже виділяли мільйон гривень на погашення заборгованості через побоювання можливих відключень електроенергії.

Керівництво “Трускавецького водоканалу” переконує, що за своїми підрахунками (тобто за тарифом, яким вони вважають за потрібне), у них все сплачено і навіть переплачено. Однак, несплата тарифу, встановленого комісією, постійно стимулює накопичення заборгованості. “Трускавецький водоканал” пробував доводити свою правоту в суді, однак закон виявився на стороні Дрогобича. Тому боргові зобов’язання перед ТзОВ “Трускавецький водоканал” досі залишаються актуальними.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina