Вчора, 9 лютого, відбувся звіт голови Дрогобицької РДА Максима Лісогора за 2015 рік. На ньому був присутній голова Львівської ОДА Олег Синютка, представники влади та депутатського корпусу місцевих рад та небайдужі люди.

Максим Лісогор презентував присутнім виконану за рік роботу та те, чого вже вдалося досягти. За словами очільника адміністрації, в районі за останній рік вдалось досягти певного покращення. “Зараз активно реалізовуються різні мікропроекти. Ми стимулюємо сільських та селищних голів до того, щоб вони проявляли активність, розробляли проекти та отримували співфінансування тих чи інших важливих для району питань”.

Лісогор зокрема зазначив, що за 2015 рік в районі вдалось відремонтувати 6 ділянок доріг загального призначення та 26 комунальних доріг на території 14 сільських рад. Також він розповідав про відновлення сільськогосподарської діяльності в районі, рослинництва та тваринництва. Максим Лісогор коротко торкнувся різних сфор господарювання в районі, розповів про залучення інвестицій, про житлово-комунальну сферу, соціальний захист населення, освіту, медицину, культуру та туризм регіону. Також зазначив і існуючу проблематику невідремонтованих доріг району.

Screenshot_15

Звіт Лісогора присутні заслухали без особливих коментарів чи заперечень, навіть більше того, по його завершенні посипались хвалебні оди та подяки в сторону очільника райадміністрації. Та голова ЛОДА Олег Синютка досить швидко припинив “совкові похвали”, зазначивши: “Якщо у вас усе так добре, то чого ми тут зібрались? Може дайвайте розходитись… Я ж не з космосу прилетів. Я також все бачу, я їжджу тими ж дорогами, я бачу, що існує багато проблем. тому давайте припиняти це і переходити до реальних проблем”.

З реальних проблем присутні підняли питання розкрадання лісів та незадовільну роботу “Дрогобицького лісгоспу”. Про це до голови ЛОДА намагався докричатись Орест Кулинич, кидаючись звинуваченнями в адресу дослівно “вже не міліції і ще не поліції”, прокуратури в особі Лонгіна Мігоцького, які, за словами Кулинича, кришують “банду лісокрадів”.

Актуальне питання порушив місцевий священик зі Стебника, який приїхав донести до обласної влади існуючу проблему забруднення сміттєвими викидам та, стоками річки Солониця, яка несе увесь цей бруд до Стебника. “Вздовж тої річки стоять будинки, там живуть люди, там жах твориться, – зазначив священнослужитель, – Це просто розплідник всіх можливих вірусів і хвороб. Це треба вирішувати. На Стебник ніколи не звертали увагу, як на депресивний регіон, але ми від цього страждаємо. Це – страшні екологічна проблема”.

Також були порушені проблеми ремонту доріг. Вкотре обласній владі нагадали про необхідність ремонту таких доріг як Дрогобич – Борислав, де дорожнє покриття на кожному кроці вкрите ямами. Порушували це наболіле питання і голови сільських рад, сподіваючись хоча б на мінімальне фінансування комунальних доріг в цьому році.

Виступив також депутат облради Михайло Задорожний, який розповів про те, що великим плюсом сьогодні є те, що між головою райради і головою райдержадміністрації нарешті досягнуто домовленостей. “Раніше, хто б не зайшов на 1-ий поверх, другий ображався і злився, і навпаки. Сьогодні є розуміння, є співпраця і це вже дуже добре, бо вона дає позитивні плоди”. Також Задорожний розповів розповів про дороги в районі та що, на його думку, вийде зробити найближчим часом.

Масим Лісогор визначив пріоритетним на 2016 рік залучення до обробітку близько 1 350 га земель, які сьогодні пустують. Це дасть можливість використовувати максимум ресурсів. Фінансування таких проектів здійснюватиметься завдяки реалізації цільових програм, а джерелами фінансування виступатиме також і районний бюджет.

Screenshot_14

Присутня на звіті дрогобичанка наголосила, що “Дрогобицький район зараз посідає чи не останнє місце у рейтингу успішності серед районів області, от вам і керівництво. Ми так низько ще не опускались!..” А Олегу Синютці нагадала про те, як він рік тому обіцяв відновити Дрогобицькі заводи, а вони й досі стоять.

Голова ЛОДА на це зазначив, що “працював над цим і піднімав це питання неодноразово при зустрічах з інвесторами. Однак, поки в нас війна, ніхто особливо вкладати кошти до нас не хоче. Згадайте про що говорилось рік тому: це були виключно теми АТО, зараз ми потроху повертаємось до справ у містах та районах і є позитивна динаміка. Допоки я в цьому кріслі, я буду робити все від мене зележне для вирішення цих проблем, для покращення життя регіону” – зазначив Синютка.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina