Дрогобичем прокотилась хвиля обурення, через вирубку дерев, яка здійснюється на території міста. Люди били на сполох та висловлювали протести, припускаючи, що дерева рубають задля звільнення місця під чергову забудову.

DSC00629 DSC00628

Сьогодні до нас поступила інформація про те, що в сквері, розташованому позаду будинку культури, між вулицями Івана Франка та Лесі Українки безжально вирубують дерева, залишаючи одні пеньки. Через відсутність будь-якої інформації про цю вирубку, в людей закрались підозри, що парк хочуть реконструювати, або взагалі знищити.

DSC00627 DSC00626

Однак, виїхавши на місце вирубки та поспілкувавшись з інспектором із благоустрою департаменту міського господарства ДМР Степаном Федаком, стало зрозуміло, що вирубка тут проводиться планово та законно.

DSC00619

“Є розпорядження міського голови, яке затверджене обласним департаментом екології, про те, щоб зрізати 10 вікових тополь по місту. Тополі, яким більше 50-60 років, несуть небезпеку, їхні гілки часто сохнуть, падають і травмують людей. Тому ми зрізаємо саме старі тополі. Тут в парку зрізали 7 штук, ми замовили для цієї роботи МНС-ників, так як вони надають ці послуги безкоштовно, нам обходиться лише бензин. Гілки ми одразу ж подрібнюємо спеціальною машиною, вони підуть на дрова. Весною на місці зрізаних тополь будуть висаджені молоді хвойні дерава”.

DSC00624

Також комунальники зараз проводять кронування дерев, які ростуть над тротуарами і можуть нести небезпеку для перехожих. Очевидно, що паніка людей виявилась даремною. Вирубка тополь, насадження молодих дерев, оновлення парку новими лавочками – це частина затвердженої програми благоустрою Дрогобича – запевнив Степан Фадак.

Нагадаю, що сухі гілки тополь нерідко падають та травмують перехожих. Зокрема в липні минулого року на вулиці Пилипа Орлика в Дрогобичі гілка тополі серйозно травмувала жінку, звалившись їй на голову.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina