Сьогоднішня сесія розпочалась вітанням міського голови Трускавця Андрія Кульчинського з днем народженням, яке він відзначив днями. Однак одразу ж після цього розпочались перші суперечки навколо прозорості проектів рішень, за які приходиться голосувати депутатам, та поіменних голосувань, які хтось активно обстоює, а інші вважають лише марною тратою часу.

сес

Депутат Трускавецької міської ради Святослав Грабовський виступив зі зверненням щодо неефективної та непрозорої роботи виконавчого комітету та структурних підрозділів ради. “Ми стикаємось з тим, що нам приходиться голосувати за рішення, які не є до кінця вивченими та обгрунтованими. Нам часто в останні моменти надають проекти рішень, тож вивчити та розібратись з ними дуже важко. А в кінцевому результаті виходить, що нам треба конче голосувати, бо немає часу на зволікання. Ми голосуємо і часто такими рішеннями позбавляємо місто мільйонів можливих надходжень”.

Депутат в першу чергу акцентував увагу на тому, що зараз їм прийдеться встановлювати ставку податку на нерухомість для підприємств, яку активно лобіюють встановити в розмірі 1, 5 або 2 %, в той час як ставка для населення є вищою. “У Львові все навпаки. Там бізнес платить вищу ставку податку, ніж населення. А у нас чомусь всі обстоюють, що треба встановлювати ставку нижчою, бо приватні підприємства не витримають такого тиску” – зазначив Грабовський.

сес2

Також він звернувся до голови міста та секретаря міськради з проханням, робити проекти рішень максимально прозорими та обгрунтованими. Адже, через відсутність повної ясності в питанні “Трускавецького водоканалу”, яке депутати голосували на минулій сесії, вони виділили водоканалу понад мільйон гривень. “В нас не було повних даних по діяльності цього підприємства сьогодні, однак прийшлось голосувати, бо того вимагав час” – наголосив Грабовський.

Однак такі заяви прийшлися не до душі міському голові Андрію Кульчинському, який зазначив, що потрібно поводити себе в рамках регламенту. “Ви є головою регламентної комісії. Ви можете вивчати та працювати над проектами рішень. А щодо голосування, то ви також проголосували “за”, вам при цьому ніхто руки не викручував. А тепер ви даєте задню і звинувачуєте всіх у чомусь” – зазначив Кульчинський.

Чергова сутичка між депутатом та міським головою виникла навколо поіменних голосувань в раді. Грабовський звернувся до Кульчинського, трактуючи йому статтю регламенту ради, в якій зазначено, що голосування повинне проходити виключно в поіменний спосіб. “Сьогодні ми голосуємо пункти рішення в загальному режимі, а лише рішення в цілому – в поіменному. Всі голосування повинні проходити в поіменному режимі, інакше – це порушення регламенту” – заявив Святослав Грабовський.

Однак багато депутатів назвали це тратою часу та заявили: “Скільки ж нам тут сидіти прийдеться?”. Міський голова з цього приводу також сказав, що “ми регламент не порушуємо. Ми попередньо домовлялись, що в разі, коли рішення має багато пунктів, задля економії часу ми голосуватимемо його не в поіменному режимі. А в цілому рішення – поіменно”.

сес1

Депутат від КУНу Роман Бучкович підтримав колегу Грабовського та зазначив: “Ви всі тут розумієте, що Святослав правий і голосувати треба поіменно все. Я його підтримую в цьому”. Однак підтримки депутатів інших партій не було, тому питання, поставлене на голосування депутати так і не прийняли.

Нагадаю, що у випадку, коли в рішенні наприклад земельних питань міститься припустимо 10 пунктів схожих рішень (дозволи на оренду, на виділення земельних ділянок АТОвцям, дозволи на зміну цільового призначення землі і т.д.), то їх голосують в загальному режимі. Лише повний текст рішення в цілому голосують в поіменному режимі. Іноді, при існуванні 9 доволі прозорих підпунктів, 10 може виявитись проблемним чи містити якусь корупційну складову. Голосування поіменно всіх їх разом дає можливість такому рішенню бути прийнятим.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina