Сьогодні під стінами міської ради відбувся пікет, організований представниками колишньої міської влади. Метою його було проведення громадських слухань з приводу чергового підняття тарифів на водопостачання в місті.

CAMERA

Організаторами протесту виступили Леся Дідик та Ольга Куц, які протягом останнього тижня збирали навколо себе однодумців задля висловлення протестів діючій владі. Дідик звернулась до міського голови Андрія Кульчинського зі словами: “Ми даємо вам тиждень на те, щоб організувати громадські слухання, де люди зможуть висловити свою думку та недопустити підняття тарифів в таких великих розмірах. Якщо громадські слухання не будуть проведені, то протести продовжаться”.

На пікеті зібралось декілька десятків небайдужих людей. Хтось прийшов покричати та “випустити пар” через наболілі проблеми в місті, хтось поводився спокійніше та слухав виступи присутніх активістів та міського голови. Слово надавали атовцю Миколі Пилипіву, колишньому виконавчому директору “Трускавецького водоканалу” Петру Іванишину, Володимиру Шиманському та меру Андрію Кульчинському.

Володимир Шиманський, виступаючи перед присутніми, зазначив, що в таких ситуаціях завжди є велика вина влади. “В нас постійні проблеми з поганими інвесторами, з розпроданими незаконно землями, з масовими скороченнями. Просто хтось при владі дозволяє таке, допомагає таким речам відбуватись”.

Петро Іванишин намагався переконати присутніх в тому, що у водоканалі твориться анархія і гроші витрачаються керівництвом в непотрібних цілях. “Я переконався в цьому, поки був там виконавчим директором. Однак я не хотів надавати цьому розголосу, адже весь цей час тривав суд з Дрогобичем і все це могли б використати проти нас” – запевняв Іванишин. Однак з натовпу лунали звинувачення і в його адресу, мовляв “чому ви не наводили порядок, коли були там і мали можливість?”.

Володимиру Возняку по великому рахунку виступити так і не дали, адже через балаган та суперечки між присутніми, його пояснень ніхто не міг почути. Натомість міський голова Андрій Кульчинський намагався пояснити присутнім, що міська влада ніяк не може повпливати на тариф, оскільки його встановлює не вона і навіть не Дрогобич, а Національна комісія регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг ( НКРЕКП). Відколи “Трускавецький водоканал” став ліцензіатом, міська влада та громада ніяк не можуть впливати та регулювати ці тарифи.

“Ми зі своєї сторони можемо лише передбачити дотування з місцевого бюджету, яке частково перекриватиме оплату за водопостачання. Таким чином вода не зросте в ціні одразу ж до 22 гривень. Ми підніматимемо її вартість для населення поквартально на 1 гривню, щоб це здорожчання було менш болючим для населення” – зазначив Кульчинський.

Присутні обурювались через присутність в якості інвестора компанії “Альфа-плюс”, яка лобіює свої інтереси і лише заробляє на місцевому водоканалі. Міський голова зобов’язався найближчим часом піднімати питання переведення “Трускавецького водоканалу” із ТзОВ у Комунальне підприємство, що дасть можливість повністю контролювати його діяльність.

12715237_10206434305629932_1443591166184313680_n

Нагадаю, що причиною обурення людей, стала новина про чергове підняття тарифів на водопостачання в місті на 52%. Однак, як стало відомо, “Трускавецький водоканал” став ліцензіатом ще у жовтні минулого року, при попередній владі. Вже тоді було зрозуміло, що місцева влада не зможе регулювати встановлені тарифи. Про це в одному зі своїх коментарів зазначав сам Петро Іванишин, за керівництва якого борги водоканалу зазнали кричущого зростання.

Однак, сьогодні місцеві активісти із команди попереднього трускавецького мера, навмисне збурують людей на протести та вимагають громадських слухань. Хоча вони прекрасно розуміють, що це ніякого результату не дасть. По-перше для того, щоб провести такого роду громадські слухання легітимним чином, вони повинні бути прописані в статуті міста. На сьогоднішній день, за словами колишнього депутата Богдана Процишина, можливість проведення таких громадських слухань в статуті міста не прописана. По-друге, місцева влада не має змоги самостійно регулювати тарифи, відколи водоканал став ліцензіатом.

Звичайно ж, підняття тарифів було, є і буде одним із найболючіших змін для населення. Тому зрозуміти обурення людей можна. Та, сподівають, здоровий глузд таки переможе і люди не дадуть політикам-конкурентам використовувати себе в якості маріонеток, а справді обстоюватимуть свої права та інтереси і вимагатимуть справедливих та законних рішень в тих ситуаціях, коли на це існують правові та законодавчі можливості.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina