Сьогодні в залі засідань Трускавецької міської ради відбулись громадські слухання щодо обговорення детального плану будівництва багатоповерхового житлового будинку по вулиці Бориславській 28. Однак мешканці сусідніх старих будівель, які виступали проти забудови, на слухання не з’явились.

кушнір На слухання прийшли декілька представників депутатського корпусу ради (Тарас Матолич та член земельної комісії Руслан Цехмейстер) та небайдужі громадські активіста міста. Завідувач відділом архітектури та містобудування ТМР Зіновій Кушнір зачитав присутнім заяву, яка надійшла від мешканців 26 будинку по вулиці Бориславській. В ній люди висловились проти можливої забудови та застерігали, що їхній старий будинок, розташований по-сусідству, може не витримати навантаження від будівельних робіт.

куш4

Кушнір зазначив, що телефонував цим людям та запрошував їх на слухання, однак, на жаль, ніхто з них не прийшов. Перед присутніми виступила керівник групи розробників детального плану цієї території Наталя Грабчак, яка розповіла, що саме планується будувати там і що заплановано на цій ділянці вулиці на перспективу ближчих 10-15 років.

куш2

“Ми врахували всі норми, при розробці цього плану, тут немає ніяких порушень. Вивчивши специфіку території, де в основному переважають 4-5-ти поверхові будівлі, ми розробили план на будівництво багатоквартирного житлового будинку на 6 поверхів з цокольним приміщенням під гаражі. Така поверховість дозволена там, а що стосується побоювань мешканців сусіднього будинку, то відстань до нього становить близько тридцяти метрів, при дозволених 15-ти. 26-тий будинок є дуже старим, тому в подальшій перспективі ми розрахували будівництво там ще одного будинку, в який потім будуть переселені мешканці старої будівлі”.

Однак все це поки залишається далекоглядною перспективою, яку втілюватимуть через 10-15 років. Найближчим часом зводитимуть будинок по Бориславській 28. Присутні депутати уточнювали, чи не стане він черговою висоткою, адже, зважаючи на похилість земельної ділянки, його висота може значно перевищити приблизні сьогоднішні прогнози. Тарас Матолич добивався пояснення того, чим керувались розробники плану при визначенні поверховості будівлі, якщо сусідній будинок є триповерховим. Наталя Грабчак послалась на норми Зонінгу, згідно якого ця ділянка знаходиться в зоні житлової забудови Ж2, що дозволяє таку поверховість. Однак, як згодом уточнив заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Балицький, Зонінг, на який посилаються, насправді не є затвердженим.

Поки трускавецький Зонінг не є затвердженим, я так і не змогла знайти правила зонування та дозволеної поверховості в тих чи інших зонах міста. За словами Наталії Грабчак, зона Ж2 на Бориславській дозволяє будівництво 6-поверхових будівель. Однак, проаналізувавши затверджені Зонінги інших міст, які на сьогоднішній день містяться в інтернеті, стало зрозуміло, що в більшості невеликих міст, міст районного чи обласного типу зона Ж2  передбачає зону 2-3-поверхової багатоквартирної житлової забудови. І лише обласні центри зазвичай затверджують за зоною Ж2 зведення будинків від 5 до 9 поверхів. Так як Трускавець є курортним містом, то все ж доцільніше було б, обмежити будівництво в зоні Ж2 хоча б 4-ма поверхами. Однак наразі таких обмежень схоже немає.

Питання будівництва 6-типоверхівки на Бориславській ще розглядатиметься на засіданні земельної комісії, потім його винесуть на сесію міськради, але громадські слухання сьогодні завершились. Тому будь-які скарги з боку людей уже не матимуть змісту. Існуюча заява від мешканців 28-го будинку матиме виключно рекомендаційний характер для врахування згаданих нюансів в подальшому самим забудовником.

куш1

Згідно детального плану там збудують шестиповерховий будинок. Похилість території та перепад висот використають для цокольного (підземного) паркінгу. Присутні також висловили побоювання з приводу того, що будівля буде доволі високою, а забудовник може зробити в якості додаткового поверху мансарду. І хоч розробник проекту запевнила, що план будівлі передбачає лише шість поверхів без мансарди, трускавчани, на жаль, неодноразово були свідками того, як на місці передбачених чотирьох-п’яти поверхів виростали сім чи вісім і відповідальності за ці порушення ніхто не ніс.

Однак, мешканці сусіднього будинку, які виступали проти забудови, не прийшли та не висловили свій протест сьогодні. Можливо, виною цьому є рання година проведення слухань і люди в цей час знаходились на роботі. Можливо не всі були попереджені. А можливо, як це часто буває, перемогла проста людська байдужість. Адже нерідко люди починають кричати та протестували, лише коли починається реальне будівництво. А тоді, зазвичай, протести та невдоволення є безрезультатною тратою часу. Тому і “виростають” у курортному Трускавці все нові і нові висотки, які зовсім не додають йому краси та затишку.

Ніна ФЕДЬКО 

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina