Україна з сумом згадує 2-гу річницю розстрілів Небесної сотні на Євромайдані в Києві. 17-20 лютого визнані днями скорботи, тому місцева влада закликає утриматись в ці дні від веселощів і святкувань, та присвятити їх вшануванню героїв, які першими віддали своє життя під час Революції Гідності.

«Пам’ять – це єдина віддяка, якої потребують від нас Воїни Світла. Час лише увиразнює розуміння величі їхнього подвигу, що не перестає надихати українців на боротьбу з агресором. Вони з Небес не послаблюють опіки над долею України. Їхню ангельську охорону відчувають ті, хто нині зі зброєю у руках стоїть на Сході», – відзначив у зверненні Тарас Кучма.

У Дрогобичі розпочався поминальний марафон, в рамках якого близько півсотні молодих активістів виїхало до музею Героям Небесної сотні до Івано-Франківська. Скорботні заходи у місті заплановані також на три найближчі дні.

Нагадаю, що 18 лютого офіційно визнане річницею початку вбивств на Майдані. Саме у лютому 2014-го Беркут і міліція оточили урядовий квартал, перекрили вулицю Грушевського. Після того, як протестувальники прорвали цей кордон, почалась активна атака силовиків, що призвело до загибелі мирних людей, яких згодом назвали Небесною Сотнею.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina