Сьогодні у Трускавецькій міській раді відбулось чергове засідання постійної депутатської комісії з питань ЖКГ. Прозвучали звіти комунальних підприємств міста. Однак практично жодне з них не задовольнило комісію своєю діяльністю. Впродовж місяця від них чекатимуть чітких бізнес-планів подальшої роботи.

DSC00790

Комісія ЖКГ, відколи вона зайнялась розглядом питання ТзОВ «Трускавецький водоканал» стала мабуть найбільш резонансною в міській раді. Навіть зараз, коли навколо вивчення питання водоканалу створили окрему ревізійну комісію, градус напруги тут не знизився.

Сьогодні комунальні підприємства продовжили звітуватись про свою роботу за 2014-2015 роки. Першою відзвітувалась міська лікарня. Представив звіт депутат та заступник головного лікаря Іван Герльовський. Загалом розповідав про видатки, доходи, скорочення, які відбулись з персоналом та ліжками в лікарні за попередній рік і які ще плануються в цьому, 2016 році. «План за попередній рік лікарня виконала на 101%, – зазначив Герльовський, – кредитна заборгованість на сьогоднішній день у підприємства відсутня. Видатки склали майже 27 мільйонів гривень, при розрахованих потребах 28 мільйонів».

В наступному році лікарню чекають чергові скорочення. Планується скоротити 42 ліжкомісця та 48 працівників. Однак, на сьогоднішній день, керівництво лікарні розглядає можливі варіанти переведення частини ліжкомісць на власне утримання, щоб уникнути такого скорочення. Також КП «Трускавецька міська лікарня» планує й надалі брати участь у мікропроектах та з допомогою співфінансування проводити ремонт та утеплення фасадів своїх приміщень.

Після лікарні звітувалось КП «Трускавецьке радіомовлення». Воно, на жаль, успішністю відзначитись ще не встигло. Чистий прибуток підприємства за минулий рік склав всього лиш 1, 5 тисячі гривень. На 2016 рік дирекція планує мати 260 тисяч гривень з міського бюджету та 20 тисяч заробити власними силами. Директор «Трускавецького радіо» Любомир Поливка не зміг представити комісії чітку концепцію розвитку радіо. Розповідав про плани, про розробку та модернізацію сайту, про підвищення кваліфікації працівників. Однак на чіткі запитання щодо того, коли та в який саме спосіб реалізовуватимуть ці плани, відповіді так і не прозвучало. Тому директору радіо комісія дала час до 11 березня, щоб представити чітку концепцію розвитку, в якій поетапно з конкретними датами буде розписано план дій підприємства, нові ідеї та проекти, що зможуть вивести його на якісно вищий рівень та покращити його фінансовий стан.

DSC00786

Опісля перед присутніми виступив новий директор КП «Трускавецький інформаційно-курортний центр» Олександр Боднар. Минув лише місяць після його призначення на цю посаду, а він уже встиг відзначитись запланованою перетурбацією з торговими ярмарками міста. Молодий спеціаліст звернувся з пропозицією до «Парку Курортного» щодо взяття їхніх МАФів у оренду. Мовляв, підприємці самі пропонують йому оплату від 3 і до 5 тисяч гривень за оренду такого МАФа, а Парку Курортному» люди платять всього лиш 800 гривень. Таким чином інформаційно-курортний центр хоче заробляти немалі гроші на різниці між завищеною новою ціною для підприємців та існуючою платою “Парку курортному”. Це шокувало не лише місцевих підприємців, але й сторонніх від торгівлі людей. МАФам, що перебувають у власності «ТІКЦу» вже зараз підняли оренду вдвічі, до 3000 гривень, а з березня, за словами Боднара,  вона становитиме вже 3200.

DSC00782Директору прийшлось відбиватись від питань членів комісії та присутніх. Юрій Яворський, який займався промоцією курорту, зробив новому директору масу зауважень щодо відсутності чіткої калькуляції таких тарифів, щодо специфіки роботи та щодо головного завдання цього КП – забезпечення якісного та чіткого інформаційного простору, який « з порогу» захоплюватиме відпочивальників та даватиме їм чітку скерованість та ознайомлення з послугами, які тут надаються.

Голова комісії Мирон Мицько також зауважив Боднару, що ярмарки та торгівля не мають бути їхньою спеціалізацією, а працювати потрібно над якісним інформаційним та рекламним простором. «Ми маємо бути таким собі містком між владою та бізнесом» – зазначив Боднар на комісії. Було очевидно, що за місяць роботи новий директор ще не осягнув тонкощів своєї роботи. Втім він ще має змогу все надолужити. А чи почув він те, що хоче від нього комісія, буде видно на представленні чіткого бізнес-плану.

Дісталось на комісії і директору КП «Парк Курортний», якого також зобов’язали до втілення чітких дій щодо покращення фінансового стану підприємства. Назар Веретко, який очолює «Парк Курортний» представив комісії звіт з цифрами, які депутати чомусь не зрозуміли. Від нього також вимагали змін в роботі, нових планів по розвитку та вдосконаленні роботи підприємства. І хоч «Парк курортний» останнім часом тягне на собі дуже багато роботи в міській господарці та є доволі успішним підрозділом, однак комісії цього виявилось замало. «Ви маєте все робити для того, щоб заробляти самі на себе ще більше. Щоб мати змогу купити нову техніку, виконувати таку роботу, яку ми сьогодні, до прикладу замовляємо у Стрия. У нас робота має відбуватись як гра в пінг-понг, – зазначив Мицько, – Ви виробляєте, ми у вас замовляємо, сплачуємо вам, а ви податки повертаєте назад в місто, щоб гроші осідали тут».

Веретко спочатку не надто розумів, чому на нього напосілась комісія. «У нас вся техніка на ходу, ми все встигаємо виконувати. У нас немає жодної заборгованості по заробітній платі, яка є в схожих підприємствах сусідніх міст. Ви хочете проводити ще одну перевірку у нас? Проводьте». Однак, як зауважила комісія, перевірок ніяких не буде. Вони просто намагаються стимулювати комунальні підприємства працювати ще краще та не чекати жодних подачок зі сторони міської ради.

DSC00798

«На закуску» залишили звіт Володимира Возняка по ТзОВ «Трускавецький водоканал». Директор звітував ще на попередній комісії, однак до нього було багато запитань. І, як не намагався голова комісії спинити цей потік претензій та питань з боку присутніх, засідання періодично переростало в балаган. Возняку заявляли багато фактів, серед яких відсутність обліку води, яку беруть із озера, крадіжки води та відсутність чіткої позиції по відношенні з «Дрогобицьким водоканалом». Запитання та репліки часто закидував колишній виконавчий директор Петро Іванишин.

«Ще в той час, коли я працював у водоканалі, ми перекривали близько мільйона кубометрів водою з озера. Сьогодні ви ні в яких своїх розрахунках не вказуєте воду з озера. Чому? Чому ви не добиєтесь від Дрогобицького водоканалу розрахунків, які вони відправляють на комісію? Чому у вас часто одні документи суперечать іншим, вказуючи невірну інформацію та неправильні цифри? Мені на мої звернення відповідають, що це опечатки. Скільки може бути опечаток?..» – це далеко не весь перелік запитань та проблем, на яких акцентував увагу Іванишин.

12734248_1031553883556830_8490979582579885247_n

Однак таке активне обговорення питання «Трускавецького водоканалу» сьогодні було лише виплеском емоцій депутатів та присутніх. Адже ніяких дій та рішень щодо цього підприємства приймати поки що не будуть. Комісія ЖКГ чекатиме висновку новоствореної ревізійної комісії, а лише тоді робитиме якісь заключення.

Що ж стосується КП «Харчовик»(Пельменна), то його директор Іванна Кучерак проігнорувала вимоги щодо представлення бізнес-плану свого підприємства та навіть не з’явилась на засідання комісії. Останнім шансом продемонструвати своє бажання щось змінювати на краще вона матиме на найближчій сесії міськради.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina