Нардеп Богдан Матківський став співавтором законопроекту “Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України”. Метою його є створення сприятливого клімату та залучення інвесторів в гірські райони, до яких відноситься і Дрогобиччина.

скрін5скрін4

В тексті законопроекту йдеться про те, щоб ввести в гірських зонах на територіях пріоритетного розвитку спеціальний режим інвестиційної діяльності. Цей режим забезпечить пільги для інвесторів, які вкладатимуть свої кошти та створюватимуть на таких територіях нові підприємства або відновлюватимуть вже існуючі. Інвесторам надаватимуться пільги та їх звільнятимуть від оподаткування на час, встановлений законом.

До суб’єктів підприємницької діяльності під час реалізації ними інвестиційних проектів, затверджених у встановленому цим Законом порядку, застосовуватиметься спеціальний правовий режим підприємницької діяльності та нададуться передбачені цим Законом пільги щодо сплати ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, а також часткові відшкодування інвестиційних вкладень інвесторів та бюджетні дотації за створення нових робочих місць.

Звільнятимуться від сплати ввізного мита на період реалізації затверджених у встановленому цим Законом порядку інвестиційних проектів, але не більше ніж на п’ять років, суб’єкти підприємницької діяльності, які ввозять на митну територію України – на територію пріоритетного розвитку – для потреб власного виробництва, пов’язаного з реалізацією цих інвестиційних проектів:

Також звільнятимуться від оподаткування податком на додану вартість на період реалізації затверджених у встановленому цим Законом порядку інвестиційних проектів, але не більше ніж на п’ять років, операції з ввезення (пересилання) на митну територію України – на територію пріоритетного розвитку – суб’єктами підприємницької діяльності для потреб власного виробництва, пов’язаного з реалізацією цих інвестиційних проектів, устаткування, обладнання та комплектуючих до них.

Інвестори повинні подати та затвердити інвестиційні проекти, які  вони планують реалізовувати на пріоритетній території. Такий законопроект, на думку його ініціаторів, зможе залучити в проблемні гірські райони інвесторів, створити нові підприємства чи відновити існуючі і хоча б частково покращити ситуацію на ринку праці.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina