Президент України підписав указ про звільнення судді Дрогобицького міськрайонного суду Андрія Гайдука, незаконними рішеннями якого було було приватизовано 12 комунальних об’єктів Львова. Рішенням апеляційного суду Івано-Франківська Гайдука визнали винним у винесенні завідомо неправосудного вироку.

Івано-Франківський апеляційний суд визнав Андрія Гайдука винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною другою статті 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинило тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах) і частиною першою статті 366 КК України (службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів).

За матеріалами слідства, у 2011-2012 рр. організована група за участі судді розробила злочинну схему із заволодіння нерухомим майном громади м.Львів шляхом звернення до Дрогобицького міськрайонного суду із фіктивними позовними заявами – зазначається в матеріалах ресурсу stopotkat.net.

Відтак суддя ухвалив 5 неправосудних рішень про закриття провадження у справах у зв’язку з визнанням мирових угод, на підставі яких за фізособами визнано право власності на 12 приміщень площею 2452 м2 і вартістю 3,50 млн грн. Рішення приймалися з грубими порушеннями, оскільки об’єкти нерухомості були в комунальній власності і сторонам спору не належали. Крім того, оскільки приміщення знаходились у Львові, то їх не міг розглядати Дрогобицький міськрайонний суд і це є порушенням правил підсудності – повідомляє видання.

Судді було призначено 5 років позбавлення волі і додаткове покарання – позбавлення права обіймати посаду судді протягом 3 років. Однак суд врахував каяття Гайдука та пом’якшуючі обставини (утримання двох малолітніх дітей і незадовільний стан здоров’я) та звільнив від перебування у в’язниці, давши йому іспитовий строк. Обвинувальний вирок Івано-Франківського суду був ухвалений в листопаді минулого року, однак суддя досі рахувався на посаді.

В зв’язку набранням законної сили обвинувального вироку щодо судді Гайдука, Порошенко підписав указ про його звільнення. Окрім Гайдука указом президента були звільнені ще суддя Голосіївського районного суду міста Києва Ларису Калініченко за порушення присяги, суддю Івано-Франківського міського суду Олександра Бойчука у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено та суддю Луганського окружного адміністративного суду Олену Дибову, яка звільнилась за власним бажанням.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina