Сьогодні у Трускавці відбулась прес-конференція мерів Дрогобиччини на тему розвитку туристичного кластеру та будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Приємно вразила атмосфера доброзичливого спілкування між сьогоднішніми очільниками міст-сусідів та, хай поступові, але реальні кроки на шляху до реалізації задуманих проектів.

12803192_1035465916498960_5942987896050366256_n

Зібрались на прес-конференції голови міст Дрогобича – Тарас Кучма, Трускавця – Андрій Кульчинський, Борислава – Ігор Яворський та Стебника – Петро Старосольський та заступник Дрогобицької РДА Володимир Шутко. Модератором зустрічі виступив Ігор Курус.

“Багато хто скептично ставився до підписаного нами меморандуму про співпрацю та мало вірив, що після нього послідує якесь продовження” – зазначив міський голова Борислава Ігор Яворський. Сьогодні мери продемонстрували перші напрацювання та довели, що таки не задля “галочки” підписували ту угоду.

Мер Трускавця Андрій Кульчинський розповів присутнім про ініціативну групу, яка зараз активно займається питаннями розробки карт, туристичних путівників, формують списки найцікавіших місць регіону та детально продумують розробку проектів. “На початку лютого були робочі наради у Дрогобичі, потім ми зустрічались у Стебнику. Ми зараз активно продовжуємо роботу в цьому напрямку” – зазначив Кульчинський.

За словами міських очільників, на сьогоднішній день уже розроблена план-схема туристичного путівника, в якому будуть описані найвідоміші об’єкти краю. Дрогобиччина направду має чимало цікавих місць, які роками манять до себе туристів. Старовинна церква Юра, храм Варфоломея, відома церква-лічниця святої Анни в Бориславі, Нагуєвичі, Тустань в Уричі та звісно ж сам Трускавець та Східниця, які приваблюють людей своїми цілющими джерелами мінеральних вод.

Отож, Дрогобиччині є що розповісти світу та безперечно є чим пишатись. Головне завдання, яке ставлять перед собою мери – довести цю інформацію до всіх зацікавлених, тобто організувати правильну піар-кампанію нашого краю. Для цього й потрібні будуть нові карти, путівники та важливі дороговкази в самих містах регіону. Також сьогодні активно працюють над відзначенням таких місць регіону на google maps.

foto-2427

Сьогодні присутнім вже продемонстрували нову, щойно розроблену та надруковану, карту Дрогобицького району. Також мери розповіли про результати конкурсу на краще гасло Дрогобиччини. За час його проведення до організаторів надійшло близько 87 варіантів від мешканців району. Серед них, на сьогоднішній день, було обрано п’ятірку кращих. “В гармонії зі світом”, “Край, де починається казка”, “Місце, де живуть мрії” – ось такими є кращі пропозиції.

Однак, організатори вирішили на цьому не зупинятись і продовжити конкурс ще на місяць. Всі бажаючі можуть долучитись та запропонувати свої варіанти, один з яких, можливо, і стане туристичним гаслом Дрогобицького краю. Надсилати гасла можна на електронну скриньку ikurus@ukr.net (з зазначенням у темі слова «гасло»).

Також на зустрічі коротко обговорили питання пошуку інвестора задля створення в регіоні заводу з переробки твердих побутових відходів. Про це присутнім розповів Ігор Курус. За його словами, на сьогоднішній день, розробляється технічне завдання, яке демонструватиме головну задачу, що ставитимуть міста-сусіди перед інвестором. За словами мерів, в районі є декілька площадок, які можуть слугувати місцями для створення такого заводу. “Однак, лише коли ми повністю визначимо та оформимо ці завдання, ми зможемо говорити з інвестором та визначати, яка площадка найбільше підійде для цього проекту” – зазначив Курус.

Також за словами мерів, громади міст будуть максимально поінформовані щодо цих питань. Технічне завдання по реалізації проекту заводу з переробки ТПВ вже найближчим часом обіцяють оприлюднити на сайтах усіх міських рад Дрогобиччини. А щодо туристичних питань, то влади міст розглядають питання створення єдиного ресурсу, який об’єднуватиме регіон та міститиме всю необхідну туристичну інформацію.

12744346_1035465953165623_3388757528070741209_n

Присутні на прес-конференції активісти долучались до обговорення туристичних проектів регіону. Василь Дзиндзюра з асоціації атомобілістів зокрема наголошував на доцільності виділення траси під проведення авторалі. “Це може бути якийсь закільцьований відрізок дороги, де не їздитиме звичайний громадський транспорт. Щоб була можливість проведення в нас таких авторалі, адже направду таких місць в країні – одиниці” – зазначив Дзиндзюра.

Наскільки вдалим стане проект туристичного кластеру Дрогобиччини, покаже час. Сьогодні ж перед владою кожного з міст стоятиме ще безліч важливих питань, які поетапно наближатимуть нас до реалізації проекту. Однак при розумному керівництві, конструктивній співпраці і координації між головами та підтримці з боку громади – він матиме великі шанси довести усім свою успішність.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina