Вчора в народному домі Трускавецької міської ради відбулись громадські слухання щодо проблем водопостачання в місті. Зал був врерть переповнений людьми: була громада міста, були депутати, був заступник міського голови Олексій Балицький, а згодом до зустрічі приєднався і міський голова Андрій Кульчинський.

12791091_1684336641851758_2021378794464294036_n

Розпочались слухання із вже традиційного звіту директора “Трускавецького водоканалу” Володимира Возняка, який розповів присутнім про формування тарифу на водопостачання в місті та про те, що в нього включають. Також Возняк наголосив, що Дрогобич в ціну трускавецької води включає втрати на тих ділянках водогону, до яких Трускавець не має жодного відношення.

Однак присутні в залі люди не надто хотіли слухати Возняка, часто перебивали його та кричали про те, що все це чують не вперше, а прийшли дізнатись існуючі можливості зниження вартості води. Також Возняку задавали запитання щодо питного озера, щодо сильного забруднення тої води, яку подають зараз людям. Однак директор водоканалу вперто заперечував це та зепевняв, що вода має бути чистою, а на Мазепи (де проживає чоловік, який скаржився на якість води) вода з озера взагалі не подається.

12805965_1684336875185068_7097114776241817639_n

Оксана Мотика запитувала Возняка про рівень заробітньої плати на їхньому підприємстві та про заходи економії, які вживались керівництвом. На це Володимир Возняк відповів: ” Середній рівень зарплати в нас 3400 гривень. Зараз в нас працює 126 працівників, раніше працювало 146, тобто 20 людей ми скоротили”.

Святослав Грабовський цікавився в директора водоканалу, яким є його бачення виходу з цієї кризової ситуації. На що Возняк відповів однозначним: “Треба платити. Треба віддавати борг Дрогобичу. Ми плануємо розтермінувати існуючий борг на декілька років, що полегшить нам процес його сплати, і потихеньку будемо виплачувати”.

Після Возняка перед присутніми виступив колишній виконавчий директор водоканалу Петро Іванишин. В якості ліричного відступу від розповів про те, як його болить серце за Трускавець і те, що в ньому зараз відбувається. “В Трускавці вода має бути цілодобово. Вона має бути якісною та чистою. Я знаю, як цього можна досягти, але мені не дають слова. Ми маємо використовувати питне озеро, воно може перекривати до 30% водопостачання в місті” – зазначив Іванишин.

Також перед присутніми виступили заступник міського голови Олексій Балицький та мер Андрій Кульчинський. Вони розповідали присутнім про те, що планується робити у рамках вирішення існуючої проблеми та чого вже вдалось досягнути. Зокрема громаду поінформували щодо того, на якій стадії сьогодні знаходяться переговори з Дрогобичем. Також влада розповіла про активну роботу над реорганізацією ТзОВ “Трускавецький водоканал” в комунальне підприємство.

12804637_1684337048518384_2630385975726772949_n

Ідею повернення водоканалу у власність громади підтримали практично всі присутні. Люди, по завершенні зустрічі, поставили підписи під своєрідною резолюцією громадських слухань, в якій йшлося про повернення водоканалу місту, про розірвання трудового договору з Возняком, про включення в тариф води з озера у розмірі не менше ніж 30%.

На слуханнях були моменти обурення та криків, однак вони завершились мирно та демократично. І хоч їх організатори ймовірно ставили собі за мету в черговий раз тицьнути людям пальцем на начебто недолугі дії нинішньої влади, однак живий діалог дав свій позитивний результат. І хай владі не вдалось переконати абсолютно всіх у правильності своїх дій, вона хоча б спробувала це зробити. Влада йде на діалог, повідомляє, що робить, та слухає, що від неї вимагають люди і цьому слід віддати належне. А така позиція, щоб там хто не говорив, завжди допомагає, якщо не повністю вирішити проблему, то хоча б згладити гострі кути та понизити градус невдоволення серед громади.

Ніна ФЕДЬКО

Фото – Трускавецька міська рада

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina