9-та сесія 7-го демократичного скликання Трускавецької міської ради. Було, як завжди дискусійно, гаряче, цікаво та навіть унікально. Доки депутати сперечались, подавали зверення та голосували, на їх роботу вперше в історії міста прийшли дивитись школярі.

Screenshot_3

Сьогодні на сесії Трускавецької міської ради побували школярі. Вчитель 2-ої школи Петро Пасічник в рамках уроку правознавства про місцеве самоврядування, привів 10-ий клас на сесію, щоб вони на практиці побачили як працюють депутати, міський голова, як подаються депутатські запити та звернення і як взагалі твориться політика міста. “Шкільний урок на сесії міськради – це явище доволі історичне – зазначив учитель та ініціатор такої ідеї Петро Пасічник, – Мені прийшла в голову така ідея, чом би й ні? якщо все прозоро і всі можуть прийти, то чому б цього не зробити і дітям? Тому ми підготувались і організували такий похід на 2 уроки. Жаль, що ми не маємо часу дочекатись та подивитись, як відбувається поіменне голосування, можливо колись ще випаде така нагода”.

12782132_1036736523038566_2033002766_n

Сьогодні на порядку денному стояло багато земельних питань, серед яких були зокрема питання переведення певних ділянок ПрАТ “Трускавецькурорт” в оренду та поділ їх на менші ділянки, з присвоєнням кожній окремого кадастрового номеру. Якщо питання оренди пройшло доволі гладко, то поділ земельних ділянок викликав гарячу полеміку між депутатами. Ці питання не мали порозуміння ще на земельній комісії, тож тоді члени комісії прийняли рішення залишити їх на розгляд сесії.

Нагадаю, що на комісії було підняте питання наявного конфлікту інтересів, адже голова земельної комісії Анатолій Стародуб, є за сумісництвом заступником генерального директора ПрАТ “Трускавецькурорт”. Однак Стародуб конфлікту інтересів там не побачив і сказав, що голосувати на комісії буде. Однак потім все ж заявив, що порадиться з юристом та на сесії заявить остаточне рішення з цього приводу.

Сьогодні, як виявилось, депутат свого рішення не змінив і заявляти про конфлікт інтересів та утримуватись від голосування навіть не збирався. Позиція, як завжди, була чіткою та зрозумілою – за інтереси ПрАТу. І, хоч варто віддати належне, Стародуб вже так активно не кричить на захист структури, в якій працює, однак час від часу щось та й закидує. Сьогодні, до прикладу, при відсутності підтримки депутатами ПрАТівських питань, він лише сказав: “Ну, потім не дивуйтесь, якщо підписаний договір (між ПрАТ Трускавецькурорт і міською радою – авт.) не буде виконуватись, якщо гроші не виділять, або завтра заберуть 300 тисяч, які дали водоканалу, назад…”

12804392_1036736536371898_1347936090_n

Як не крутили депутати, як не сперечались і як міський голова не переконував присутніх в тому, що рішення треба голосувати і що воно принесе місту можливість появи нових інвесторів та нових робочих місць, потрібної кількості голосів так і не назбирали. ПрАТ Трускавецькурорт і для мешканців міста, і для самих депутатів – як червона тряпка для бика, тож будь-які їхні питання останнім часом викликають активний спротив.

Поділ ділянок Трускавецькурорт проводить з тою метою, щоб могти продати ті об’єкти, які на них знаходяться. Оскільки більшість приміщень, що перебувають у власності ПрАТу зараз пустують, то, в разі продажу їх якомусь іншому інвестору, їхня діяльність могла б відновитись. Так, принаймні, позиціонує це сам “Трускавецькурорт” і в цьому депутатів переконували сьогодні міський голова та депутати від “Самопомочі”. Однак, інша половина депутатського корпусу вважає це хитрою обманкою, повівшись на яку, влада втратить будь-які важелі впливу на ПрАТ, який, продавши все непотрібне, умиє руки від виконання умов договору.

А оскільки питання “Трускавецькурорт” були поставлені разом з питаннями інших людей і об’єднані одним проектом рішення, то депутати, чи то через втому, чи то через нерозуміння того, що означає голосування “в цілому” запороли все разом. При цьому голосування вийшло доволі смішним: хто голосував “за” більшість пунктів рішення “утримався” від голосування рішення в цілому, а хто був “проти” потім проголосував “за”. “Це якийсь цирк нагадує – сказав Микола Сеньків – Все перевернулось навпаки. Одні голосували так, інші – так. Кожне рішення треба виносити окремо, щоб не було такої плутанини”.

Це повністю підтримали Святослав Грабовський та Зоряна Домбровська, які вже давно виступають за окреме поіменне голосування кожного проекту рішення. “На наступній сесії ми винесемо на голосування питання про те, щоб всі проекти рішень виносились окремо. Якщо депутати підтримають це, то скоро ми голосуватимемо саме так” – зазначила Домбровська.

Міський голова таку ініціативу не надто підтримує, оскільки вбачає в цьому лише непотрібну додаткову роботу для працівників міської ради. “Я не вважаю це хорошою ідеєю. Подивіться, скільки роботи йде, на те, щоб кожне рішення оформити, завізувати. Тут по п’ять підписів стоїть на кожному рішенні. Якщо розділювати все окремо, то це лише збільшить навантаження на працівників міської ради” – зазначив Кульчинський.

Деякі депутати голосуючи поіменно пункти рішення, можуть якусь частину підтримати, а якусь – ні. Потім, під час голосування рішення в цілому, виникає балаган навколо того, як проголосувати все рішення. “Ви що не розумієте, що означає рішення “в цілому”? – обурювався Руслан Цехмейстер, – Ми голосуємо кожен пункт окремо, а потім голосуванням ” в цілому” ми просто затверджуємо ціле рішення з усіма поправками “за” чи “проти”.

Сьогодні, чи то через нерозуміння цих речей, чи то просто з елементарного впертого “бо я так хочу”, депутати запороли цілий проект рішення, де окрім питань ПрАТу був ще ряд питань інших людей. Голосували як хотіли, більшість утрималась, тож рішення не прийняли і люди, яких волею обставин поставили в один ряд з ПрАТом, будуть змушені чекати ще близько місяця до наступного такого голосування.

Однак, добре хоча б одне. Що депутати, як би вони часом не поступали, таки трохи вчаться на своїх помилках. Сьогодні вони зрозуміли елементарну, але таки потрібну річ, що питання ПрАТ “Трускавецькурорту” треба обов’язково виносити окремим рішенням, щоб політика та взаємовідносини міської ради з акціонерним товариством не відображалась на пересічних трускавчанах. Тож на наступному голосуванні робитимуть вже так.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina