Вчора на сесії Трускавецької міської ради вперше відбулась спроба публічного тиску на депутата міським головою. Неприємний інцидент стався під час голосування за питання ПрАТ “Трускавецькурорту”.

Вчора на сесії Трускавецької міської ради депутати голосували за розподіл ділянок ПрАТ “Трускавецькурорт” з присвоєнням кожній окремого кадастрового номеру. Однак голосування “не пройшло”, адже близько половини присутніх “слуг народу” вирішили утриматись.

Чи то вони ще не визначились, як краще голосувати, чи просто побоялись наслідків голосування як “за”, так і “проти”. Відмова для них ризикована невдоволенням з боку влади, яка підписала з ПрАТом договір і не хоче зараз підривати його. Голосування “за” навпаки грозить їм отримати осуд з боку громади, яка, якось вже так склалось, завжди виступає проти “Трускавецькурту”. Утримавшись, депутати це рішення так і не прийняли.

12799212_1055603801168078_5432142568860623631_n

Цікавим був інший момент: голосування деяких депутатів та реакція на нього Андрія Кульчинського. Двоє колег Андрія Богдановича, один з яких зараз виконує обов’язки головного лікаря, також утримались від прийняття цього рішення. Така позиція міському голові відверто не сподобалась. Він навіть дозволив собі сказати при всіх наступну фразу: “Ну тепер, пане Ігор (Стасик – авт.), раз ви так голосуєте, то ми вам потім так само гроші на лікарню даватимемо. Потрібні будуть гроші на ремонт – а ми не додамо, скажем, три мільйони…”

Вся критика базувалась начебто на тому, що через непроголосований поділ ділянок ПрАТ “Трускавецькурорт” не платитиме оренди і місто втратить від цього значну суму. Однак все це є лише окозамилюванням, щоб в черговий раз змусити депутатів проголосувати. “Трускавецькурорт” буде зобов’язаний сплачувати оренду, згідно укладеного договору, незалежно від того, будуть ці ділянки неподільними чи розділеними. Інше питання – те, що вони роками крутять так, як їм це вигідно: їм збільшують ставку податку на постійне землекористування – вони відмовились від великої частини земель; не хочуть розділити ділянки – вони погрожують несплатою. Дивно, що влада та депутати досі терплять такі відносини, що базуються на постійних вимогах ПрАТу…

Сказане мером неприємно вразило не лише самого Ігоря Стасика, але й інших депутатів. Роман Бучкович зокрема не стримався та сказав Кульчинському, що він не має собі такого дозволяти. “Говорити таким чином до керівника комунального підприємства вам не слід. Ви розумієте, що це є тиск і так чинити не можна” – сказав Бучкович. Його підтримали ряд інших депутатів ради.

Незважаючи на те, що Стасик зараз очолює комунальне підприємство, яке підпорядковується міській раді, він є депутатом, який без сумніву має право на власну думку та висловлення своєї позиції голосуванням саме так, як вважає за потрібне. Тому бажання міського голови публічно впливати на його голосування на сесії є дуже нехорошим явищем.

Залишається лише сподіватись, що сказана Кульчинським фраза була лише “невдалим жартом” і ніяких подальших спроб підкорити лікаря-депутата мер не чинитиме. Або ж сподіватися на стійкість самого Стасика, який, незважаючи на тиск, голосуватиме так, як вважає краще, а не так, як того вимагає влада. Ну і звичайно ж, хочеться вірити, що такі випадки публічного утиску депутатів ніколи не повторяться знову. Адже в нас, яка не яка, але все ж демократія…

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina