Всі добре пам’ятають про осінні події по вул.Стебницькій 70, де мешканці будинку виступили категорично проти забудови міжбудинкового проходу. Відбулись збори мешканців та представників забудовника, на яких мешканці на відео ще раз підтвердили своє небажання бачити забудову між будинками, оскільки там є бомбосховище та великий каналізаційний колектор, а забудова може призвести до потужної аварії.

Відео зборів.

Забудовники подали заяву до суду на Григорія Долика, п.Рому, та п.Мінчака (це активісти, які інформували мешканців про неприпустимість забудови) на стягнення з них моральної та матеріальної компенсації в розмірі 48 тисяч гривень за нібито перешкоджання законній забудові. До цієї справи долучився і міський голова Трускавця, який своїм розпорядженням зобов’язав зупинити будівельні роботи, а керівник КП “Трускавець житло” розірвав так звану інвестиційну угоду з забудовником, оскільки вона була незаконно підписана і він міг понести за це відповідальність.
Про це йшлося в статті Трускавецького вісника.

10397216_622101131245384_1949940684771614154_oМешканці будинку звернулись за підтримкою до знаного в Україні адвоката Анатолія Мацея. Коли він дізнався обставини справи та побачив факти того, що на людей безпідставно подають до суду про стягнення 48 тисяч гривень, він вирішив взятись за цю справу повністю на волонтерських засадах і докласти всі свої професійні якості для встановлення справедливості та притягнення до відповідальності винних.

В середу, 2 березня 2016 року, адвокат Анатолій Мацей особисто поїхав разом з мешканцями на судове засідання щодо скасування декларації про початок будівельних робіт по вул. Стебницькій 70, де виступив в підтримку своїх позовних вимог, щодо надання повної документації, яка є підставою для видачі декларації на початок робіт. Анатолій Мацей стверджує, що декларацію видали з порушеннями, або це може бути сфальшований документ. В будь-якому випадку чиновники, які причетні до виготовлення цього паперу, понесуть відповідальність, якщо виявиться порушення з їхнього боку. Тому, історія не завершиться лише скасуванням декларації, але продовжиться притягненням до відповідальності тих чиновників, які вчинили порушення.

Коротко наведу основні тези, які говорив в суді адвокат Анатолій Мацей (відео нижче)

Оскаржено декларацію на проведення будівельних робіт, а саме реконструкцію міжбудинкового проходу та нежитлових приміщень в житлових будинках.
Вважаємо, що дана декларація є передчасною та протиправною, оскільки для її отримання потрібно мати ряд документів:
1. Право власності або право користування на земельну ділянку
2. Необхідно мати технічну та проектну документацію
3. Окрім цього дане приміщення, яке підлягає реконструкції, містить бомбосховище і в час АТО переобладнання
бомбосховища є категорично недопустимим.

Відповідач дав заперечення, в якому вказав, що у нього немає ніяких документів, на підставі
яких видається декларація на початок будівельних робіт

Ми просимо витребувати повний перелік документів, які є підставою для видачі декларації на початок будівельних робіт. Бо без цих документів неможливо встановити, чи відповідач правомірно надав декларацію чи неправомірно?

Оскільки в декларації зазначено, що документи на землю надані, але не зазначено які саме документи. В той же час міських голова дав розпорядження про заборону здійснювати реконструкцію чи будівництво і це є доказом, що жодних документів на право користування чи право власності немає, інакше таких дій з боку мера не було б.

Мацей повідомив про те, що, не дивлячись, на розпорядження про заборону, будівельні роботи продовжуються, а ним завершено ще одну позовну зустрічну заяву до відповідачів, де стоїть питання визнання будівельних робіт незаконними, припинення їх. Також там стоїть питання про повернення території в попередній стан і визнання спільної сумісної власності на це нежитлове приміщнення за мешканцями будинку..

Крім того порушено кримінальне провадження та підготовлено звернення до народних депутатів щодо протидії корупції. Після того як було подане таке клопотання, Мацей заявив, що до нього телефонував помічник одного з депутатів Верховної ради та прямо погрожував не пхати свого носа в ці справи. Такі недопустимі погрози ще більше вплинули на рішучість адвоката..

В декларації написано хитро: назва – “реконструкція міжбудинкового пішохідного проходу”, а в самій декларації зазначається 118 квадратних метрів нежитлових приміщень. З того виходить, що ховається реконструкція нежитлових приміщень в житловому будинку, під назвою реконструкція пішохідного проходу. Такого не може бути, тому що не можна реконструювати пішохідний прохід без виводу землі, а реконструкція це елемент будівництва.

Незважаючи на протести представників архбудконтролю України, які наполягали не вимагати документів, які були підставою для видачі декларації на початок будівельних робіт, суддя виніс рішення.

Ви можете переглянути тут виступ Анатолія Мацея

Судове рішення

Святослав Грабовський,
Голова Громадського руху “Народний контроль” у Трускавці

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina