Сьогодні, 9 березня, українці відзначають 202-гу річницю від дня народження пророка української нації Тараса Шевченка. Однак цьогоріч цей день є не просто днем покладання квітів та цитування Шевченкових творів. Сьогодні вся країна з щемом в серці спостерігала за російським судом над Надією Савченко, сильною та незламною жінкою, що стала символом цілої нації.

Чому суд відбувався саме сьогодні? Чи було це простим збігом обставин? Ніхто не знає… Однак зовсім не виключено, що це свідомий хід Росії, щоб в черговий раз принизити та довести свою “вищість” та значущість перед нами. І саме нашу Надію використовує керівництво цієї країни в якості інструменту, з допомогою якого хочуть в черговий раз поставити нас, українців, на коліна. Та вона не здається… Вона мужньо несе свій хрест, несе хрест цілої країни, високо тримаючи голову, усміхаючись крізь біль та вкотре, всупереч перешкодам, співаючи гімн своєї рідної України.

Так любити свою країну може далеко не кожен. Така відданість притамання одиницям. А силу волі, присутню в цій тендітній жінці, взагалі ні з чим не порівняти. І, навряд чи хтось із нас, тих, хто говорить патріотичні слова, хто вітається “Слава Україні!”, хто вдягає вишиванку по святах, зможе колись зрозуміти ЇЇ. Ми тут, на своїй землі, в ріднім домі, поміж рідними людьми, а вона – там, на чужині.

Screenshot_8

Сьогодні мешканці Дрогобиччини, покладаючи квіти до пам’ятника Шевченку, згадували Надію,- молоду, красиву, щиру, та водночас сильну, горду та цілеспрямовану. Політики та громадські діячі Дрогобича, Трускавця висловлювали слова підтримки та віри, а небайдужі люди, молодь регіону прийшла з плакатами та прапорами. Кожен ішов з розумінням, що акція підтримки ніяк не вплине на рішення суду, єдине, що ми можемо сьогодні, – продемонструвати свою підтримку, свою віру в Надію, показати, як багато вона означає для нашої країни та для кожного із нас.

Screenshot_7

Секретар Дрогобицької міськради Олег Хрущ назвав судовий процес над Савченко судилищем, а Надію – героєм, який несе на собі хрест цілої країни. “Ми споконвіку несли цей хрест. Зараз наш хрест несе Надія Савченко. Ми мусимо витримати та донести його, не залишаючи наступним поколінням. Щоб наші діти вже жили в новій, вільній та успішній країні”.

Професор Дрогобицького педуніверситету Омелян Вишневський зазначив, що агресія Росії, суд над Надією вкотре доказують, що “москалі – чужі люди”. “Вони – чужі для нас, ми з ними абсолютно різні і ніколи нам з ними не було по дорозі, бо ми переслідуємо абсолютно різні принципи та маємо різні переконання” – зазначив Вишневський.

Screenshot_6

У Трускавці на центральній площі зібралась молодь, небайдужі до долі Надії трускавчани. Людей зібралось не так багато, як хотілося б, однак віче пройшло емоційно та щиро. Перед присутніми виступили міський голова Андрій Кульчинський (який був ініціатором проведення віче та закликав трускавчан прийти та підтримати Савченко), очільник міського осередку “Батьківщини” Руслан Крамар, “Народного контролю” Святослав Грабовський, представник АТОвців Василь Тимчишак. А отець Володимир Бондарчук закликав усіх до молитви за долю Надії.

Screenshot_5

“Надії зараз дуже важко. Вона одна, на чужині, серед ворожих людей. Але вона стійко тримає оборону, вона не здається. Ми всі її підтримуємо, наші серця разом з нею” – зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Сьогодні Дрогобиччина зробила свій маленький внесок задля підтримки цієї незламної жінки. Це – те найменше, що можемо сьогодні зробити ми. Підтримати Надію та показати, що ми єдині. Довести, що та “війна”, яку вона одна веде проти бандитської системи РФ, є немарною. Надія веде свою війну не заради себе, а заради цілої країни, заради кожного з нас. А ми можемо лише підтримати її морально та боротись тут, викорінюючи зло та беззаконня з своєї країни, з кожного міста. Боротись за відбудову вільної та успішної країни. Це єдине та найважливіше, що повинні робити сьогодні ми. І це може стати нашим найкращим подарунком для Надії…

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina