Сьогодні відбулось друге пленарне засідання 9-ої сесії Трускавецької міської ради. На ньому заслухали звіт міських перевізників, виступили за проведення конкурсу з вивезення відходів та вкотре спробували проголосувати питання ПрАТ Трускавецькурорт.

Сьогодні на сесію були запрошені фірми-перевізники МПП “Вітязь” та ТзОВ “Інтертранстур”, які здійснюють громадські перевезення в місті-курорті. Оскільки впродовж останнього часу на їхню роботу поступало багато скарг, міський голова та депутати висловились про незадовільність здійснюваної ними роботи.

Фірми -перевізники, які працюють зараз в місті доповіли перед присутніми про недостаньо обгрунтований тариф на перевезення, який досі складає 2,5 гривні, про високу вартість пального, автозапчастин та коліс для автомобілів та про відсутність компенсації на перевезення пільговиків. Склалось враження, що очільники цих фірм прийшли до міськради за співчуттям відносно того, як їм важко зараз. І самі ж запропонували визнати їхню роботу “задовільною” з перспективною подальших намагань щось виправити на краще.

Однак слухати їхні обіцянки ні влада, ні депутати просто не захотіли. Набридло. Кажуть чули все це не один рік, але реальних кроків для покращення якості перевезення пасажирів у місті вони не зробили. “Більшість тих скарг, з якими до мене звертаються люди стосуються саме якості роботи маршрутного транспорту” – зазначив міський голова Андрій Кульчинський, – З цим треба щось робити. Потрібно починати якісь кардинальні зміни”.

Олег Карпин та Іван Герльовський привели багато прикладів нехтування перевізниками умов договору та розповіли про ті звернення, які найчастіше надходять від людей. Найбільше турбує трускавчан відсутність чіткого графіку руху, коли їм часом приходиться по 40 хвилин простоювати на зупинках, хамство водіїв, їх куріння прямо в салоні автобусів та поганий санітарно-технічний та естетичний вигляд самого транспорту.

Перевізники виправдовувались, говорили про те, що такі випадки присікають та стараються робити все можливе, щоб це більше не повторювалось. Однак, як виявилось, водій, який двічі “проштрафився” продовжує свою роботу на маршруті, а керівника фірми одразу ж засікли на спробі обману. Тож спроби викрутись та якось виправдатись перед владою міста, перевізникам не надто вдалась.

Також виявилось, що своїх маршруток вони не мають, а працюють на договірно-орендній основі, беручи на роботу водіїв, які мають свої автобуси. Тому, великого впливу на цих водіїв, керівники фірм мати не можуть, а виступають просто як посередники.

“Ви зрозумійте, що ви працюєте в курортному місті, де таких речей, як хамство пасажирам, брудні та старі маршрутки, російський шансон в салонах – взагалі не має бути. Якщо ви цього не виправляєте і нічого не робите, то на ваше місце знайдуться нові перевізники, які запропонують нормальні умови і добре виконуватимуть умови договору. Ви тут зараз оправдовуєтесь, говорите, що такого у вас нема. До нас люди звертаються, скаржаться на вас постійно. Чи ви хочете сказати, що люди на вас просто так наговорюють?” – зазначив Руслан Цехмейстер.

1535019_1059353767459748_147697272855311442_n

Міський голова та депутати вирішили не давати ще одного шансу недобросовісним перевізникам. “Якщо нічого не робиться ними для вирішення тих проблем, на які їм вказали, то я не бачу іншого виходу, як визнати їхню роботу незадовільною та оголосити новий конкурс на перевезення. Можливо ми будемо напряму заключати договора з самими водіями, які мають транспорт і матимемо на них важелі впливу” – зазначив Кульчинський. Депутати його в цьому повністю підтримали, оскільки, як виявилось, не знайшлось жодної людини, яка була б задоволена роботою місцевих перевізників.

Також сьогодні на сесії в черговий раз підняли питання про поділ ділянок ПрАТ “Трускавецькурорт”. На минулому засіданні це питання не прийняли і через нього депутати запороли ціле рішення. Сьогодні ж, коли питання знову винесли на голосування, підтримки серед депутатів для нього знову не знайшлось. Депутати знову розділились у своїх баченнях цього питання і потрібних для прийняття рішення голосів не назбиралось. Тому ПрАТ знову виявився ” в прольоті” і хто його знає, чи наступного разу ситуаціябодай чимось зміниться…

12821599_1059353747459750_3679458121890544072_n

Загалом завершити 9-ту сесію депутатам так і не вдалось. Вони знову відклали декілька питань на наступне пленарне засідання, оскільки більшість депутатського корпусу на чолі з міським головою пішли на похорон лідера гурту “НеМо” Анатолія Іванюка. Тому, як кажуть, продовження буде…

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina