Сьогодні продовжила роботу депутатська комісія з вивчення питання ТзОВ “Трускавецький водоканал”. Депутати працювали в приміщенні водоканалу, де продовжили ознайомлення та вивчення документів підприємства.

На жаль, сьогоднішній склад комісії сьогодні був нечисельним: прийшли лише Мирослав Мицько та Руслан Цехмейстер. Близько півтори години депутати вивчали бухгалтерські документи підприємства, рішення судів та обговорювали можливості оптимізації його видатків.

“Дрогобицький водоканал вже подав всі свої розрахунки в НКРЕКП (Національна комісія з регулювання електроенергетики і комунальних послуг), нам залишається лише чекати встановленого тарифу. Є шанс, що комісія встановить його на дещо нижчому рівні, ніж того просить зараз Дрогобич. Але поки доводиться працювати з тим, що маємо: максимально оптимізувати видатки водоканалу, щоб мати можливість віддавати борги” – зазначив Мирослав Мицько.

Поки комісія не встановила для Трускавця гуртовий тариф на водопостачання, ситуація залишається доволі плачевною, а борг перед Дрогобицьким водоканалом продовжує зростати. Тому єдиним виходом сьогодні є оптимізація роботи підприємства та розщеплення існуючого боргу на частини, що дасть можливість віддавати його Дрогобичу поступово впродовж декількох наступних років.

Депутати вивчають документи підприємства та шукають винних в тій ситуації, яка склалась з водоканалом. Нагадаю, що заборгованість перед Дрогобичем почала накопичуватись після того, як весною 2014 року Трускавецький водоканал зрівняли в тарифі з роздрібними споживачами. За 15 днів рахунок на воду для міста зріс практично вдвічі, а Трускавець натомість вирішив не платити та оскаржити це в суді. Минуло майже два роки судової тяганини і за цей час борги підприємства зростали, що змушувало депутатів періодично поповнювати статутний фонд водоканалу, щоб запобігти відключенням електроенергії в Гірному та, відповідно, води у місті.

Впродовж цих двох років управляли “Трускавецьким водоканалом” два “гетьмани”: Возняк та Іванишин. Сьогодні вони кивають один на одного, звинуваючуючи в тій ситуації, що склалась. Однак все залишається лише словесними звичуваченнями: ні той, ні інший грунтовних доказів винуватості іншого не надають. Тому все це нагадує якийсь цирк на дроті, де вже нікому вірити не хочеться.

Однак, як би там не було насправді, керували підприємством саме ці люди, тому й відповідальність за такий плачевний стан із водопостачанням у місті мусить лягти на них. Іванишин у водоканалі вже не працює. І якщо Володимир Возняк, який вперто виправдовує себе, не представить грунтовні докази того, хто саме та яким чином завели цю ситуацію в глухий кут, то відповідати за все прийдеться саме йому. Адже все відбувалось під його носом і він, як генеральний директор, мав на все це безпосередній вплив.

Сьогодні був далеко не завершальний день роботи комісії. Депутати продовжать аналізувати інформацію, документи та інформуватимуть про результати цієї роботи.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina