Сьогодні, 14 березня, в залі Трускавецької міської ради відбулось перше засідання комісії по вивченню питання формування тарифів на водопостачання та водовідведення Трускавецьким водоканалом. І хоч сьогоднішнє засідання мало на меті лише обговорити та узгодити склад комісії та її подальшу роботу, однак  суперечки на підвищених тонах виникли вже на перших його хвилинах.

12835018_1043128325732719_209936911_n

Комісія була створена розпорядженням міського голови Андрія Кульчинського, після громадських слухань по питаннях водопостачання в Трускавці. Тоді трускавчани підписались під резолюцією зборів, в якій вимагали повернення водоканалу місту, прозорого формування тарифу на водопостачання із включенням води із питного озера та створення комісії, яка працюватиме над формуванням цього тарифу.

Комісію затвердили у складі депутатів: Сеньківа М., Цехмейстера Р., Грабовського С., Домбровської З. та Бучковича Р. та представників громадськості Мотики О., Кісака І., Крук О., Яремчука О., Солонця Р., Сеніва Н. та Бучацького М. Головою комісії затвердили заступника міського голови Олексія Балицького.

Із усіх людей, які бажали ввійти до складу комісії, чотирьох було відсіяно. Зокрема не потрапили до складу робочої групи Ігор Паньків, Петро Іванишин та ще двоє представників громадської організації “Типовий Трускавець”. Це викликало чимале обурення зі сторони ініціаторів громадських слухань Лесі Дідик та Ольги Куц. Вони домагались пояснень та просто-таки вимагали від голови комісії включити цих людей до її складу. Нестримність та бажання досягти свого виходила за межі етичної поведінки, адже голову як і членів комісії на кожному кроці перебивали, засипаючи купою запитань та ставлячи перед ними свої вимоги.

12498747_1043128175732734_1589848656_n

Олексій Балицький пояснив рішення міського голови таким чином: “Це люди, які були раніше при владі і працювали безпосередньо в цій сфері, зараз ми не бачимо доцільності включати їх у цю роботу. Хоча доповіді, зауваження, доповнення та рекомендації ми готові вислухати від кожного. Ми можемо дати цим людям слово, щоб вони виступили тут та донесли всю інформацію, виділимо для цього, якщо буде потрібно, годину-дві. Але ми всі повинні зрозуміти, що комісія створювалась не задля пустого обговорення та звинувачення одними сторонами інших, а задля того, щоб вирішувати проблему”.

Представники “Ради міста” все ж вимагали включення людей до складу комісії, тому всі кандидатури були поставлені на голосування. Однак ні Паньківа, ні Іванишина комісія так і не підтримала, за них проголосували лише 5 та 4 особи відповідно. Такий результат голосування потягнув за собою вимогу Лесі Дідик включити в склад комісії інших двох людей від їхньої організації. “Ми були ініціаторами пікету, громадський слухань і створення цієї комісії, тому ми вимагаємо, щоб члени організації були представлені в комісії”. – зазначила Дідик.

12833337_1043128272399391_2072957537_n

Петро Іванишин зокрема також декілька разів пробував виступити перед присутніми та обіцяв представити комісії детальніший звіт своєї роботи та своє бачення формування тарифу на водопостачання в місті. Однак робити це він буде лише після того, як дасть своє заключення ревізійна комісія. “Я хочу, щоб спочатку висновок своєї роботи представила ревізійна комісія. Раніше мені звітуватись немає сенсу” – зазначив Іванишин.

Член комісії Руслан Солонець пробував переконати присутніх в тому, що їхня мета обговорити та узгодити формування тарифу, а не змішувати все в одну купу, вияснюючи хто більше винен в цих бідах. Однак Іванишин вперто стояв на своєму, назвав Солонця некомпетентним в цих питаннях та переконував присутніх, що все це взаємопов’язане.

Суперечки та непотрібні нікому доводи перетворили перше координаціне засідання на монотонний балаган та елементарну трату часу. Адже вирішення питань складу комісії та того, що вона розглядатиме наступного разу протривали більше години. Голова регламентної комісії Святослав Грабовський неодноразово робив зауваження “найактивнішим” присутнім щодо їхньої поведінки та переконував комісію у доцільності регламентованої роботи, де кожен матиме змогу висловитись, піднімаючи руку в порядку черги, а не викрикуючи та перебиваючи своїх опонентів.

“Головна наша мета: сісти з представниками водоканалу, з економістом та розібрати все детально. Всі цифри ми мусимо пояснити та обгрунтувати, щоб всім було зрозуміло, звідки береться кінцева ціна” – зазначив Олексій Балицький. Наступного разу комісія планує зібратись у четвер, заслухати висновки голови ревізійної комісії Мирона Мицька, дати слово Петру Іванишину та Ігору Паньківу та детально обговорити тонкощі формування тарифу на воду.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina