До Трускавця завітав голова всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження Роман Співак. Він зустрівся з головами ОСББ та небайдужими трускавчанами, яких цікавить питання енергоефективного управління своїми будинками.

12842620_1043745505671001_2028706805_o

Зустріч пройшла в жвавій атмосфері спілкування та поділу досвідом. Роман Співак, який їздить цілою країною, координуючи людей та навчаючи їх заходам енергозбереження, головною проблемою, яка існує сьогодні в цій сфері назвав відсутність поінформованості серед населення. І коли хтось із влади каже, що люди не хочуть встановлювати лічильники, чи об’єднуватись в ОСББ чи шукати можливості енергоефективного використання всіх ресурсів, він переконує, що люди просто всього не знають.

Саме тому, голова асоціації з енергоефективності їздить містами нашої країни, зустрічається з їхньою владою, активістами, головами ОСББ чи бажаючими їх створити задля того, щоб допомогти людям “не загубитись” в питаннях житлово-комунальних нововведень. Цим, по суті, мала би займатись влада кожного міста, в структурних підрозділах яких є управління ЖКГ. Однак, великої активності з їх сторони поки не видно, а часу на врегулювання цих питань залишилось не так вже й багато. Адже, люди повинні визначитись та розпочати управління своїми будинками вже до 1 липня цього року.

12842429_1043745432337675_273574394_o

Першим та найважливішим, до чого потрібно сьогодні прагнути – це обов’язковий облік. “В нас повинні бути лічильники, які обліковуватимуть спожиту нами електроенергію, газ, воду і ми маємо платити лише за те, що ми спожили. Інакше ми не є господарями в своєму домі, – зазначив Співак – це дасть нам змогу знати конкретно об’єми споживання та контролювати їх”.

Також доповідач поділився з присутніми досвідом, який успішно діє в деяких містах нашої області чи сусідніх областей. Коли діючі ОСББ роблять все можливе задля збереження енергії та економії ресурсів: утеплюють будинки, міняють вікна-двері. Звісно ж самим мешканцям не під силу тягти на своїх плечах таку фінансову нішу. Однак, сьогодні існує багато програм співфінансування, завдяки яким можна утеплити будинок з підтримкою із державного, обласного та міського бюджетів. “Потрібно стукати, добиватись свого, чітко ставити мету і все вийде” – впевнений Роман Співак.

Великим плюсом є те, що такі проекти підтримує влада. Якщо мер міста розуміє та підтримує доцільність таких речей, то це вже маленька перемога. “Я спілкувався з вашим мером Андрієм Кульчинським і почув позитивні відгуки з його боку. Він готовий підтримувати такі інціативи.” – наголосив Співак.

Головне, щоб люди чітко усвідомлювали, чого вони хочуть, збирались в ініціативні групи, координували свою роботу, були як один кулак. Тоді все відбувається швидше та злагодженіше, одні діляться досвідом із іншими, допомагають, підтримують. “Без взаємодії тут – ніяк. От хочуть зараз у вас люди ОСББ створити. Куди вони мають звертатися? Що вони роблять? Хтось їм допомагає?” – запитав доповідач. На що присутні зізнались, що наразі процес створення ОСББ хоч і набирає потрохи обертів, та все ж ініціатори шукають інформацію та роблять всю роботу якось поодинці.

Щоб пришвидшити цей процес у Трускавці, на зборах було прийнято рішення про доцільність створення ради голів ОСББ міста. Така рада якийсь час діяла, однак потім через різні причини саморозпустилась. Роман Співак переконав присутніх, що створення ради дасть ефект кістяку для тої системи управління будинками, яка лише починає ставати на ноги. “Буде рада – буде співпраця між головами, буде координація дій, будуть контакти. Зрештою бажаючі матимуть в кого повчитись та перейняти досвід. Люди матимуть куди звертатись за порадою: що потрібно зробити для того, щоб створити ОСББ у своєму домі”.

Screenshot_6

Виявилось, що в Трускавці вже зареєстровано близько 60-ти ОСББ. Це досить велике число, що свідчить про успішні кроки міста на шляху до житлово-комунальних нововведень. Однак на зборах було менше третини голів ОСББ і необхідного для голосування кворуму не було. Тому, обмінявшись контактами, присутні розійшлись з умовою обов’язкової наступної зустрічі, на якій раду голів ОСББ у Трускавці таки створять.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina