Сьогодні відбулось третє пленарне засідання, яке нарешті завершило 9-ту сесію Трускавецької міської ради. Із найважливішого: депутати за третім разом таки “проштовхнули” рішення по оренді земельних ділянок ПрАТ “Трускавецькурорт” та відмовились призупинити забір води із питного озера.

Спочатку сесія розглянула рішення щодо “Тимчасового призупинення забору води і з питного Трускавецького озера”. Автором проекту рішення виступив Юрій Яворський, який пробував добитись його розгляду ще на минулому засіданні. Однак тоді депутати не підтримали його, оскільки внесення змін було би прямим порушенням діючого регламенту ради.

Сьогодні Яворський користуючись нормою регламенту замінив доповідача цього питання і замість самостійного представлення проекту рішення, запросив до слова Петра Іванишина, колишнього виконавчого директора “Трускавецького водоканалу”. Петро Іванишин коротко окреслив суть існуючої проблеми та переконував присутніх у доцільності призупинення експлуатації водосховища. “Озеро зараз сильно обміліло. В ньому наразі дуже мало води і воно не наповнюється так, як мало би. В зв’язку з малою кількістю води та через несанкціоновані вкиди в річку забруднених речовин зі стоків, якість води сильно погіршилась. Кількість важких металів у ній зараз практично у шість разів перевищує норму. Тому експлуатацію озера потрібно призупинити на декілька місяців, для того, щоб озеро наповнилось водою та очистилось” – зазначив Іванишин.

До слова запросили також гендиректора водоканалу Володимира Возняка, який сказав, що такого робити не варто. “Наш борг перед “Дрогобицьким водоканалом” і так щомісяця зростає, поки немає гуртової ціни. Якщо ми припинимо брати воду з озера, то це лише збільшуватиме наш борг щомісячно ще на 200-300 тисяч гривень”.

Також Возняк послався на експертизу води із трускавецького озера, яка була проведена в травні 2015 року. В ній зазначено, що вода з озера відповідає санітарним нормам. Директору водоканалу однак закинули, що він обманює присутніх в питанні використання чи невикористання води із озера. Адже в документах Возняк подавав цифри, ніби-то всі попередні місяці з озера брали все менше води, а в попередньому взагалі не використовували. Сьогодні ж заявив, що озеро постійно використовується і без його використання місту просто ніяк не обійтися зараз. Результат цього використання справді помітний “на лице”, адже якби озеро весь цей час “відпочивало” і не використовувалось, воно вже могло б наповнитись водою. Однак сьогодні воно навпаки обміліло.

Святослав Грабовський запропонував альтернативну пропозицію – використовувати воду з озера в обмеженій кількості, щоб борги сильно не збільшувати і озеро не виснажувати. Однак ні варіант рішення в редакції Яворського, ні пропозиція Грабовського не набрала потрібної кількості голосів. Тому воду з озера продовжать використовувати для водопостачання трускавчан.

Андрій Кульчинський та його заступник Олексій Балицький переконали присутніх в тому, що це питання повинні вирішувати спеціалісти. “Ми мусимо виїхати до озера зі спеціалістами, які розбираються в цих питаннях. Хай вони дадуть нам чіткі висновки щодо того, де є точка неповернення. Щоб ми усвідомлювали, скільки води можна брати із озера, щоб воно повноцінно відновлювалось, наповнювалось водою та перебувало в належному стані” – зазначив Балицький.

Також сьогодні втретє поставили на голосування питання припинення постійного користування земельними ділянками ПрАТ Трускавецькурорт та переведення їх в оренду. Той самий проект рішення, який розглядали на сесії вже двічі (на попередніх пленарних засіданнях), втретє включили в порядок денний. Депутати обурювались та виступали проти, адже згідно норм регламенту ради, рішення, яке не пройшло перше голосування можна поставити на голосування вдруге. Але, якщо його знову не прийняли, третя спроба внести його на голосування автоматично відхиляється. Тому сьогоднішньої третьої спроби, згідно регламенту, не мало би бути.

Однак, розуміючи необхідність голосування цього рішення, міський голова все ж поставив його на голосування, всупереч аргументам деяких депутатів від “Народного контролю” та “КУНу”. Для того, щоб мінімізувати ризик порушення регламенту, було прийняте рішення про перефразування назви рішення та внесення його в порядок денний із поправками.

Святослав Грабовський виступив перед присутніми із застереженнями “не голосувати за це рішення, оскільки комісія зараз вивчає документи приватизації ще колишнім ЗАТ Трускавецькурортом профспілкового майна та планує ініціювати судові позови щодо скасування незаконної приватизації. ПрАТ зараз активно оформлює оренду, ділить землю,- продасть об’єкти та умиє руки, що просто ускладнить весь процес”. Грабовський запропонував виключити з рішення питання ПрАТу і голосувати його в такому вигляді, без рогляду питань Трускавецькурорту.

прат

Однак пропозиція підтримки в раді не знайшла, тож рішення проголосували таким, яким його винесли на розгляд. Якщо попередні два рази кількість депутатів, які голосували за рішення була замалою, для його прийняття і великий відсоток депутатів просто утримались, то третя спроба для Трускавецькурорту виявилась вдалою і сьогодні більшістю голосів це рішення все ж “проштовхнули”.

Позитивне голосування питань Трускавецькурорту стало завершальним для цього пленарного засідання і на ньому завершили 9-ту сесію міськради. Депутати свій вибір зробили: хтось свідомо, хтось із сумнівами, адже гордості в очах трускавецьких обранців, які дали “зелене світло” цьому рішенню, було небагато. Більшість із них, як не крути, розуміє, що прийняте рішення спровокує осуд громади, яка надто вже не любить “головного трускавецького інвестора”.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina