Сьогодні Трускавецьку міську раду сколихнув черговий скандал. Міські депутати та представники виконкому зібрались на регламентній комісії, щоб обговорити рішення сесії, яке було прийняте з прямим порушенням регламенту ради. Депутати дали волю емоціям та кричали так, що рівень децибел в залі засідань просто зашкалював.

Screenshot_3

Більшість присутніх на засіданні комісії депутатів, прийшли сюди висловити своє невдоволення. Всі вони були присутні на засіданнях останньої 9-ої сесії, голосували, брали участь в обговоренні, однак, як виявилось, під їхнім носом хитро “протягнули” рішення, яке містило ряд спірних земельних питань. А дізнались вони про це, лише після того, як рішення вступило в дію з підписом міського голови.

Мова йде про рішення, в якому були питання оренди та розподілу земельних ділянок ПрАТ “Трускавецькурорту”. Нагадаю, що депутати впродовж декількох пленарних засідань розглядали та голосували їх, однак достатньої підтримки рішення так і не набрало. Регламент ради зазначає, що рішення, яке двічі не набрало потрібної кількості голосів, впродовж однієї і тієї ж сесії втретє ставити на голосування не можна. Тому, на третьому пленарному засіданні, при спробі розпочати голосування того самого рішення, депутати почали протестувати, посилаючись на норму регламенту.

Однак міський голова тоді активно переконував депутатський корпус у необхідності голосування питань ПрАТ “Трускавецькурорт”, говорив про потрібність прийняття рішення, бо є угода з ПрАТом та про те, що вони “багато дали для міста”. Тому міський голова Андрій Кульчинський вирішив скористатись своїм правом та внести це рішення у вигляді нового, з поправками в назві. Таким чином в порядку денному сесії з’явився новий проект рішення з питаннями ПрАТ “Трускавецькурорт”.

Тоді відбулось голосування, під час якого 18 депутатів проголосували “за” та прийняли це рішення. Раніше рішення такої підтримки не мало, однак зараз, зважаючи на ініціативи та переконання міського голови погодились його підтримати ще й представники “Громадянської позиції”. Вони одноголосно проголосували “за”, аргументуючи це тим, що хочуть “підтримати міського голову в його ініціативах”. Таким чином, рішення прийняли. Міський голова впродовж п’яти днів підписав його та воно вступило в дію.

Хочеться зауважити, що проект рішення депутати перед голосуванням не розглядали. Була пропозиція від Святослава Грабовського виключити із нього питання ПрАТ Трускавецькурорт, однак її не підтримали. Також була пропозиція Романа Бучковича зачитати та обговорити рішення, яку Кульчинський відкинув. Тоді на це ніхто не звернув особливої уваги, оскільки депутати були переконані, що в рішенні все ті ж питання, які були попереднього разу. Тому й проголосували за нього. Однак, як виявилось, в це рішення були включені багато інших питань, які роками не знаходили позитивного розгляду в раді та які ніхто з присутніх підтримувати не хотів.

Коли кінцевий варіант прийнятого в раді рішення “виплив” на всезагальний розгляд депутатів, задоволених від цього залишилось мало. Хто голосував “за” вже встигли пожалкувати про своє голосування, а хто “проти” – висловили ще більше невдоволення. А оскільки Андрія Кульчинського в місті сьогодні не було, то весь шквал депутатської злості посипався на секретаря ради Наталію Пономаренко. Вона пробувала переконати присутніх в тому, що порушень в рішенні немає, однак їй це не вдалось.

Screenshot_9

Зокрема Пономаренко зазначила: “Всі ці питання, які включені в цьому рішенні розглядались на земельній комісії. Вони висіли на сайті ще в складі старого проекту рішення. Ви все це розглядали та знали а зараз кривите душею. На останньому засіданні ніякого нового проекту рішення не було. Була внесена правка в назву рішення і голова виніс його на розгляд сесії, скориставшись своїм правом”.

Однак депутати все ж довели своє, зазначаючи, що не може бути цей проект рішення старим. Якщо б це був старий проект рішення, то третє його голосування було б заборонене. А нова назва дає в результаті нове рішення, яке повинно було пройти всі процедурні кола: оприлюднення на сайті впродовж 20 днів, розгляд комісій, візування та розгляд сесії. Всього цього не було зроблено, натомість всюди фігурував старий проект рішення зі старими візами.

Screenshot_7

До того ж перед голосуванням рішення не розглядалось, ніхто його не перечитував і в результаті депутати дізнались, що проголосували за “збірник конфліктних питань”, добро яким давати не збирались. “Це рішення можна назвати не інакше як фейковим, – заявив свободівець Богдан Габшій, – По-перше рішення ніде не оприлюднювалось і не обговорювалось. По-друге тут включені такі питання, які я, як депутат попереднього скликання свідомо гальмував та відкладав не дозволяючи їх приймати. Мої виборці свідомо делегували мене в міську раду задля контролю над цими питаннями. В нас на Бойківській є недобросовісний інвестор, який не хоче виконувати поставлених перед ним умов. А тепер, цим рішенням його питання та ряд інших таких непростих питань також проштовхнули. То тепер що мені вести людей до міської ради?”.

Screenshot_6

Його колега по партії Юрій Наконечний також висловив своє невдоволення такому беззаконню. “Я розмовляв з багатьма депутатами, всі вони говорять про те, що голосували лише за питання ПрАТу і ніхто з них не знав, що в рішенні ще багато інших таких питань. Це новий проект рішення, його треба було обговорити. До того ж в мене велике питання відносно того, як могли на новому проекті рішення з’явитись візи. Якщо проект рішення виправили прямо на сесії і внесли в порядок денний, то звідки на ньому взялись візи: заднім числом їх поставили?..”

Депутати від “КУНу”, які прийшли на комісію повним складом, взагалі ледь стримували свої емоції, кричали та сипали звинуваченнями в адресу Пономаренко та Савченко. Роман Бучкович взагалі сказав новій владі, що “вони “зажрались” та дозволяють собі занадто багато”. “Ви не забувайте, що можуть прийти люди і повиносити всіх вас разом із кріслами на вулицю”. На що Пономаренко відповіла: “Ми людей не боїмось. Ні я, ні Андрій Богданович. Ми завжди виходимо до людей та спілкуємось із ними. І за крісла ми не тримаємось”.

Screenshot_8 Screenshot_6

Дискусії, крики, звинувачення лунали на комісії більше години. Емоції били через край, а обговорення питання із формату роботи комісії перетворилось в шумне перекрикування та балаган. Коли емоції трохи вляглись, депутати все ж почали думати над пропозиціями виходу із ситуації, що склалась. “Всі зараз розуміють, що “наплужили”, а визнати та шукати якісь шляхи виходу – не хочуть” – зазначив Наконечний.

Присутні розглянули декілька варіантів вирішення проблеми: від ветування мером до скасування на сесії. Але, виявилось, що мер свою можливість вето не використав, бо вже підписав впродовж 5-ти днів це рішення. Тому, єдним правильним варіантом залишилось переконувати міського голову в доцільності видачі розпорядження про зупинення дії рішення, а потім скликати позачергову сесію на ній скасовувати прийняте рішення та потім повторно виносити кожне питання окремо на голосування, після того, як воно пройде усі необхідні процедури.

Screenshot_5

Оскільки комісія має рекомендаційний характер, вона може лише рекомендувати мерові вчинити ці дії. Та, навіть ці рекомендації захотів дати лише Святослав Грабовський, Олена Савченко за них не проголосувала. Іванна Кенц-Березюк сьогоднішнє засідання пропустила, тож з двох присутніх на комісії один голос “за” позитивного результату не дав. Та, розуміючи, що щось із цим потрібно робити та бачачи на власні очі градус невдоволення в депутатському корпусі, Наталя Пономаренко та Олена Савченко обіцяли донести інформацію до мера та переконувати його в потрібності зупинення даного рішення. Чи дасть відповідне розпорядження міський голова – стане відомо вже найближчим часом.

Screenshot_3

До речі, зовсім не виключено, що такого роду порушення відбувались в раді і раніше, при попередніх скликаннях. Однак тоді контроль над рішеннями був значно меншим і ніхто не роздував із таких речей гучні скандали. Та сьогоднішнє скликання вважає себе значно демократичнішим та прозорішим за своїх попередників, тож пропускати порушення регламенту та “протягування рішень” зараз вже ніхто не хоче.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina