22 березня,  депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль» Дмитро Добродомов, Олег Мусій,  Богдан Матківський та Андрій Антонищак передали в Конституційний Суд України подання з вимогою визнати неконституційними норми Закону про «партійну диктатуру» (№3700).

Під поданням, ініційованим міжфракційним об’єднанням «Народний контроль»,  поставили свої підписи 49 народних обранців.

Як пояснив лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов, ухвалений через ганебне «кнопкодавство» Закон не лише легалізує політичну корупцію, а й суперечить одразу трьом статтям Конституції.

«Закон має зворотню дію в часі, що іде в розріз із ст. 58 Конституції України. Також  дозволяє змінювати результати виборів вже після виборів, а це суперечить ст. 5 Основного Закону і роз’ясненням Конституційного Суду України. А ще обмежує виборче право громадян, бо звужує зміст та обсяг існуючого права, що не відповідає ч. 3 ст. 22 української Конституції», – пояснив парламентар.

Він також нагадав, що співдоповідачі ПАРЕ з моніторингу України вже висловили стурбованість у зв’язку зі змінами, що запроваджує цей закон.

«Я також є лідером політичної партії, але ухвалення цього Закону сприйняв як один із найганебніших моментів, які спостерігав у Парламенті.  У демократичній країні неприпустимо ігнорувати волю виборців – а саме це в основі Закону про «партійну диктатуру». Тож якщо КСУ не визнає його норми неконституційним, можна буде говорити про кінець політичної демократії в Україні», – наголосив Добродомов.

Нагадаємо, від самого початку «Народний контроль» категорично виступав проти ухвалення Закону про «партійну диктатуру». 

 Урешті Закон вдалося протягнути лише завдяки «кнопкодавам». Окрім того, ганебному голосуванню передувала рекордна кількість спроб внести законопроект у порядок денний.

 Законопроект внесли лідери  всіх фракцій коаліції – БПП, «Самопомочі», «Батьківщини», «Народного фронту» та «Радикальної партії» – що  свідчить про їхнє бажання контролювати депутатів у своїх списках.

нк   нк1

нк2   нк3

нк4

Сайт ГР “Народний контроль”

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina