“Ліси – це наше багатство”, “Ліси – це легені планети”, “Заходь у ліс, як у храм” – такими гаслами зараз рясніють інтернет-ресурси та білборди, ними щедро розкидаються наші чиновники та політичні мужі. Однак ці слова занадто далекі від тої реальності, яку маємо сьогодні.

Далекі, бо реальність є надто страшною. Настільки, що хтось просто не хоче її чути: закриває вуха, відводить очі в сторону та вдає, що все під контролем. Та чи так воно насправді?.. Наше багатство ніхто не береже, його активно розкрадають. Про наші спільні “легені” ніхто не дбає, вони щоденно руйнуються під дією “ракових клітин”, – безжальних вирубок. Дивно, що люди, які це роблять, можуть спокійно спати, жити, усміхатись та робити вигляд, що нічого не сталось. Дивно, бо вони живуть сьогоднішнім днем, так, наче завтра уже не буде. А в них також є діти та внуки, яким на цій землі жити…

Вирубка лісів на території Урізької сільської ради досягла рекордних масштабів. Мешканців села ніхто не чує, на них просто не зважають. Ліси вирубують, залишаючи село, як на долоні. Вирубують інтенсивно, по декілька разів на рік, не надаючи людям жодних пояснень чи дозвільних документів, а потім ще й замітають за собою сліди. Та, що найважливіше, зовсім не переймаються тим, щоб вирубані площі засадити новими насадженнями.

Вирубують не просто поодинокі дерева. Під вирубку тут потрапляють часом десятки гектарів лісу однієї площі. Дерева вивозять, ділянки підпалюють, прикриваючи сліди незаконних рубок і вони потім впродовж років стоять “лисими”, бо рубати “лісові господарники” вміють, а садити чомусь досі не навчились.

До вашої уваги, звернення мешканця Уріжа, який намагається протистояти цій бандитській системі знищення та розкрадання лісу та хоче привернути увагу до серйозності проблеми та її наслідків.

“Раніше ліс на території Урізької сільської ради належав громаді с. Уріж, але з 1992 року, згідно з рішенням Львівської обласної ради, був переданий в оренду новоствореному підприємству «ГалСілЛіс», без будь-якого погодження з громадою села.

Вирубки лісу проводяться постійно. Можу навести кілька конкретних прикладів. В березні 2013 року працівниками «ГалСілЛісу» була здійснена суцільна вирубка ялиці та дуба віком до 60 років, загальною площею 10 га, на території Урізької сільської ради. Ділова деревина була оперативно, протягом двох тижнів вивезена: більшість на пилораму в с. Винники (колишня база сільгосптехніки). На місці вирубки залишився поодинокий самосів ялиці, дуба, граба висотою 1,5-2 м, який міг би далі рости.

В червні того ж 2013 року працівники «ГалСілЛісу» на цій ділянці заготовляли дрова, дорізали пеньки, які були в окремих місцях висотою до 1 метра. Біля ділянки стояв їхній вагончик, забравши його і машину з дровами на безпечну віддаль зруб підпалили. Ймовірно, таким чином, просто ховали сліди незаконних вирубок. Очевидцями пожежі стали багато людей, відбувалося це в межах 17-18 години. Тоді з смт. Підбуж на місце виїжджала пожежна машина.

В березні 2015 року, паралельно до вищезгаданої ділянки, почалась масова вирубка, знову тими ж працівниками «ГалСілЛісу». Вірніше сказати,- «ГалСілЛіс» продав ділянку під суцільну вирубку окремим власникам пилорам.

Громадські ліси , як правило, розташовані по периметру довкола сіл, населених пунктів і використовуються місцевими мешканцями як джерело чистого повітря, води, грибів і ягід. А станом на сьогодні, на лютий 2016 року, «ГалСілЛіс» варварськими методами знищує ліси, які зростали в нас упродовж останніх 50-70років.

Панове депутати Львівської обласної ради, творці підприємства «ГалСілЛіс», заберіть від нас цю “гідру” в особах Пєшків, Захарків та їм подібних. Народ прокляне вас за таку діяльність, шановні керівники, бо далі терпіти це вже несила”.

Назар Гомзяк, мешканець с. Уріж, фото вирубок додається

ліс3  ліс1

ліс4  ліс

ліс9  ліс8

ліс2  ліс7

ліс6  ліс5

MVI_1231

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina