Вчора в Трускавецькій міськраді засідала архітектурно-містобудівна рада задля обговорення проекту благоустрою скверу Івана Франка. До 160-тої річниці від дня народження Каменяра сквер планують облагородити та встановити там нове погруддя Франка.

Це могло б бути звичайним організаційним питанням, якби воно не вирішувалось у Трускавці. Адже саме тут, в курортному місті, навколо кожного клаптика землі точаться постійні чвари. Місце розташування Франкового скверу не стало винятком, адже прямо позаду нього планують зводити готельний комплекс, дозвіл на зведення якого був виданий ще за керівництва Руслана Козира.

Розміри будівництва грандіозні. Споруда має виглядати високо та помпезно: з арками та колонами, а погруддя Каменяра перед нею нагадуватиме швидше лакея. Власники земельної ділянки, які планують будівництво готелю, вже представили відповідний проект. Також вони погодились виділити кошти на реалізацію проекту благоустрою скверу зі встановленням пам’ятника Франкові.

сквер3

На містобудівній раді зібрались небайдужі мешканці, які виступають за відновлення пам’ятника Каменяру. Перед присутніми із ескізним проектом благоустрою скверу виступив його автор Петро Біда. Відбулось активне його обговорення та дискусія не стільки з приводу проекту, скільки з приводу будівництва позаду скверу готелю. Присутнім хотілося б бачити це місце затишним та озелененим, однак натомість позаду пам’ятника підніматимуться сходи до чотириповерхового готелю.

“Нам не потрібно погоджуватись на подачки з боку тих забудовників. Я пробував переконати присутніх в тому, що при реалізації їхнього проекту, коли прямо позаду скверу буде готель, пам’ятник Франку виглядатиме просто жалюгідно. Краще віднайти потрібні кошти в міському бюджеті” – зазначив депутат від “Народного контролю” Святослав Грабовський.

Загалом перед присутніми представили два варіанти пам’ятника Іванові Франку. Перший був розроблений архітектором Орестом Скопом, другий – Василем Каменщиком. Більшість членів ради підтримала своїм голосуванням варіант погруддя, розроблений Орестом Скопом, не висловивши до цього проекту практично ніяких зауважень.

сквер4  сквер1

Впродовж наступних двох тижнів рада вирішуватиме організаційні питання та пробуватиме віднайти кошти на реалізацію проекту благоустрою скверу. За словами заступника міського голови Олексія Балицького, зволікати більше немає як. “Влітку ми відзначатимемо 160-ту річницю від дня народження Франка, тому затягувати процес не варто, щоб всі роботи були виконані вчасно” – зазначив Балицький.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina