Вчора у Трускавці, в житловому будинку №2 на Мазепи відбулись збори мешканців за участю працівників міської ради. Влада долучилась до врегулювання конфліктної ситуації, яка виникла тут через ініціативи створення ОСББ одними мешканцями та панічне несприйняття цих починань іншими.

12527726_1048591818519703_324659772_n

Між деякими мешканцями п’ятиповерхівки виникла справжня “війна”. Причому першопричин цій війні ніхто й досі зрозуміти не може. Однак одна частина мешканців неприязно та навіть агресивно відноситься до іншої, не довіряє, поширює плітки, які місцями доходять до абсурду. І так триває вже близько року, відколи в будинку почались розмови про створення ОСББ.

Чи стали ініціативи створення об’єднання співвласників істинною причиною сусідської ненависті зараз судити важко. Однак, саме з того моменту почались найактивніші її прояви. І вже навіть важко сказати, чого більше бояться ці люди: відповідальності за створення ОСББ чи своїх сусідів, яким приписують все абсурдне, що лише може прийти в голову.

Далеко не в кожному будинку вдається дійти згоди між мешканцями при створенні об’єднань. Однак такої ситуації, яка виникла тут, направду в місті мабуть ще не було. ОСББ в цьому домі намагались створювати вже декілька разів, адже частина мешканців (як свідчать зібрані свого часу підписи – більша частина) створити об’єднання співвласників таки хоче.

“Ви знаєте, можливо я не надто добре у всьому цьому розбираюсь, але мене бісить те, що я плачу свої 100 гривень квартплати незрозуміло кому, а для будинку нічого не робиться. Я хочу, щоб ці гроші йшли в об’єднання і використовувались тут на наші потреби” – розповідає жіночка, яка вже багато років мешкає в цьому будинку”.

“Ми вже пару разів пробуємо створити ОСББ, колись Карнадза пропонували на голову, але нам завжди все гальмують ті, хто не хоче. Кричать, протестують, і в нас нічого не виходить. Тих декілька квартир роблять бурю, інших налаштовують проти ОСББ, всякі чутки розпускають по будинку” – говорить ще одна трускавчанка, що проживає тут.

Теперішні ініціативи виходили від Віри та Сергія Сазонових, які взялись за організацію зборів та збору підписів. Однак їхні спроби та пророблена впродовж останніх місяців робота також звелись нанівець та були визнані недійсними, через протести ОСББ-ненависників.

осбб  осбб 1

Вчора на зборах мешканців навіть неозброєним оком була помітна натягнута важка атмосфера між мешканцями. Коли люди не стоять разом в одному гурті, а діляться на дві окремі підгрупи, збиваються в натовп та викрикують одні одним всілякі закиди та звинувачення. Навіть представникам міськради Олі Сегер, яка прийшла розповісти мешканцям, якою є ситуація станом на сьогоднішній день та що людям можна обирати та Святославу Грабовському, на чиє ім’я було написане звернення, подекуди не давали висловитись. Звинувачення, неприязнь один до одного та суцільна недовіра перетворювали збори в балаган.

І навіть після того, як Сегер оголосила попередні результати недійсними та запропонувала мешканцям організуватись в нову ініціативну групу, яка з чистого листа займеться вивченням всіх питань та новим збором підписів, ситуація не надто врегулювалась. Здавалося б все стало на свої місця: ті мешканці, які писали скарги міському голові, мали б бути задоволені, адже мають нагоду самостійно долучатись до роботи та робити все прозоро і чесно. Однак до порозуміння та згоди – надто далеко.

В будинку з 4-ьох під’їздів вибрали 5 членів ініціативної групи, які повинні вивчати питання та робити основну організаційну роботу. Однак туди ввійшли декілька мешканців, які якраз процес створення об’єднання найбільше гальмують. Тому вже на стадії підготовки та вивчення, робота ініціативної групи в такому складі обіцяє бути “гарячою”.

Віра Сазонова в свою чергу виступила перед присутніми та заявила про те, що жодних дій щодо створення ОСББ вона не робитиме. “Кого із вас я обманула? Я до останнього затягувала час із реєстрацією, щоб переконати всіх у доцільності створення об’єднання. Хотіла, щоб навколо цього питання була згода”.

Та згоди досягнути, на жаль, не вдалося. І навіть зараз, після публічних заяв Сазонової, після долучення до вирішення проблеми працівників міськради, після створення нової ініціативної групи, недовіру та негатив від цього будинку прогнати так і не вдалося. Мешканці далі дивляться одне на одного з під лоба та не чекають нічого доброго від роботи нової ініціативної групи. А жінки, які не хочуть створення ОСББ, далі говорять “не вірю”. Однак тепер – карти в їхніх руках і вони особисто мають змогу працювати на благо свого будинку, яке б управління вони не обрали.

Прикро бачити таку картину. Бо в людей направду є всі можливості для повноцінного життя в своєму відносно новому будинку. Є всі можливості для ведення мудрого та фінансово правильного управління ним. Можливості є, але, на жаль, не вистачає бажання. Є бажання бачити будинок успішним, але не вистачає відповідальності долучатись до управління ним. А ще, на жаль, є велике Его як тих, хто “за”, так і тих, хто “проти”, яке не дає поступитись та усвідомити, що живуть вони всі в одному будинку. А поки це усвідомлення не прийде і поки люди не перегорнуть брудну сторінку наклепів та очорнень та не почнуть рухатись в спільному напрямку, нічого доброго ні з одних ініціатив, ні з інших може так і не вийти.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina