“Урядовці не розуміють, що фінансувати ПТУ зі своїх бюджетів українські міста не мають змоги” – заявив на брифінгу депутат Верховної ради від “Народного контролю” Богдан Матківський. На місцях уже почались «описи» майна взятих на баланс міст профтехучилищ – приміщення навчальних корпусів та гуртожитків готують до «дерибану».

матків

Також Матківський зазначив, що зі звернень, які надходять на гарячу лінію «Народного контролю» від викладачів та студентів ПТУ,  очевидно – міста не мають грошей, аби покрити обіцяні Урядом витрати навчальних закладів.

«До прикладу, Тернопіль має змогу утримувати лише два ПТУ із п’яти, що є у місті – на дверях інших можна вішати колодку та забивати вікна. Студентів, серед яких 10% діти-сироти і понад 30% діти з малозабезпечених родин, можна виселяти з гуртожитків і видворяти на вулицю. І це йдеться про обласний центр!», – констатував він.

У містах районного рівня ситуація ще гірша, зокрема, у Дрогобичі на Львівщині на утримання ПТУ потрібні 25 млн грн. – це при тому, що місцевий бюджет розвитку становить 8 млн грн.

«Згадувати про ПТУ у прифронтових територій і можливості місцевих бюджетів у Луганській і Донецькій областях – я навіть не буду. Зазначу лише, що підтримка людей там – це питання національної безпеки», – підкреслив Матківський.

Вирішати проблему із фінансуванням ПТУ депутат разом із колегами пропонує шляхом виділення субвенцій місцевим бюджетам.

Окрім того, депутати «Народного контролю» разом із Миколою Томенком подали позов у Вищий адмінсуд з вимогою зобов’язати спікера ВРУ Володимира Гройсмана підписати ухвалені ще 4 лютого зміни до бюджету щодо фінансування профтехосвіти.

“Народний контроль”

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina