Зараз у Трускавці склалась доволі неоднозначна ситуація в житлово-комунальній сфері. Велика частина трускавчан, особливо тих, які мешкають у відносно нових багатоквартирних будинках, прагнуть якнайшвидше перевести своє житло на баланс ОСББ. Однак є інша сторона медалі: старі будинки з аварійними трубами, старими комунікаціями та рядом інших не менш болючих для мешканців проблем. Одним із таких будинків є 9-типоверхівка на Стебницькій 66.

стеб66

Мешканці цього будинку постійно страждають від жахливого смороду в під’їздах: причиною якому є забита каналізація та затоплені, сирі підвальні приміщення. Їх турбує бездіяльність водоканалу, ЖЕКу та навіть тепломережі, які за словами жителів цього дому тут не з’являються і “палець о палець вдарити не хочуть”, щоб навести тут лад.

Прямо у дворі будинку, перед одним із під’їздів впродовж досить великого періоду часу немає каналізаційного люка. За словами мешканців, його хтось вкрав, а новий на його місці досі не встановили. “Люка вже давно немає. Ніхто його замінити не хоче, хоч ми й зверталися, просили. Ось так стоїть відкритий, хіба гілка з нього стирчить, щоб випадково якась дитина туди не впала” – розповідає старша жіночка, яка проживає тут.

ст66

Найгірше тут живеться мешканцям перших поверхів, адже до них в квартиру тягнеться жахливий сморід, який практично завжди стоїть в під’їздах. “В нас підвалів, як таких господарських – немає. Той підвал, який є, то там просто труби прокладені, раніше в когось із мешканців був ключ від підвалу, але потім його забрали працівники ЖЕКу. Вікна в підвалі замуровані, сильна сирість. В нас тут постійно каналізація забивається, її треба чистити, бо то жах, що робиться” – зізнається мешканець будинку.

“Прямо перед будинком в нас практично завжди калюжа. То не дощова вода, то каналізація просочується. В під’їзді постійно сморід, особливо в другому, там ще гірше. В нас тут багато проблем, але знаєте, що то говорити… Напевно ми самі в тому винні, бо такі байдужі. Треба би було про ті проблеми кричати, скаржитися куди хіба можна, але ми якось того не робили…”

сте66

Зараз в будинку заговорили про створення ОСББ або ж укладення угоди з управлінською компанією. На ЖЕК ніяких надій люди вже не покладають, бо роками на власні очі бачать, що нічого ним зроблено не було. “Навіть дерева, які тут повиростали кругом будинку та обмежують доступ світла в частині квартир, і ті покронувати ніхто не хотів. Ми багато разів зверталися, поки ті гілки трохи позрізали” – плачуться мешканці.

66-ий будинок на Стебницькій був збудований в 1970-х роках. Це ще не надто старий вік для багатоповерхівки. Однак через бездіяльність комунальних служб та байдужість мешканців, його стан зараз справді доволі плачевний. Та, розуміння серйозності проблем до людей почало приходили лише зараз. Лише зараз мешканці почали задумуватись над тим, що це їхня спільна власність, про яку потрібно дбати. Лише зараз зрозуміли, що задля покращення стану будинку, задля вирішення існуючих тут проблем – потрібно вимагати роботи від відповідних служб та докладати спільних зусиль до їх вирішення.

Звичайно ж таким будинкам буде зараз “не солодко”. Багато хто з цього приводу говорить, що люди залишаться біля “розбитих корит” та змушені будуть латати та ремонтувати все те, чого роками не було зроблено ЖЕКами. Однак в регіоні є хороші приклади успішної діяльності ОСББ чи інших видів управління навіть у старіших за віком “хрущівках”. Головне, щоб було бажання та згуртованість мешканців, а все інше їм буде під силу.

Ніна ФЕДЬКО

 

 

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina