Сьогодні Верховна рада в числі 256 депутатів нарешті проголосувала законопроект №0929, яким внесла зміни до закону “Про престижність шахтарської професії”. Завдяки прийнятому законопроекту, працівникам калієво-магнієвих копалень нададуть такі ж пільги, як і шахтарям.

V-Dumu-vnesli-zakonoproekt-o-pensiyah-so

До прийняття цього законопроекту активно долучився депутат від 121 виборчого округу Богдан Матківський, який зокрема і вніс необхідні поправки та добився того, щоб в проекті закону слова «марганцеві та уранові руди» були замінені словами «марганцеві, уранові руди та руди магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві, озокеритні руди». Також депутат пропонував, щоб поправки до закону вступили в силу вже з наступного, після опублікування дня, однак цю поправку було відхилено і до вступу закону в дію доведеться почекати до 1 січня 2017 року.

шахт

Комітет двічі розглядав таблицю законопроекту: рік тому та вчора.Через те, що минуло багато часу з попереднього розгляду, була потреба уточнити певні його положення. “Друзі, законопроект є дуже простим та невеликим за змістом. Проте, від нього залежить доля людей, які десятки років працювали на шахтах з видобутку калійно-магнієвих руд і озокериту. Тобто на підземних роботах з особливо шкідливими для здоров’я умовах праці. Вказана категорія пенсіонерів, на яких пропонується поширити положення Закону України про підвищення престижності шахтарської праці, є зовсім незначною, складає всього-на-всього 400 чоловік. Таким чином, мова йде про зовсім мізерне збільшення витрат з державного бюджету. А справедливості в цьому житті стане набагато більше” – зазначив депутат-доповідач Насалик.

У супровідній записці зазначено, що прийняття цього законопроекту  усуне умови, за яких можливе несправедливе ставлення до людей, які багато років працювали під землею, допоможе покращити їх пенсійне забезпечення та усунути соціальну напруженість в деяких регіонах країни.

Таких пенсіонерів у Львівській та Івано-Франківській областях є близько 376. З 1 січня наступного року, коли зміни до закону вступлять в дію, категорії осіб, які працювали в копальнях з видобутку марганцевої, уранової руди та руди магнієвої (солі калієво-магнієві та солі магнієві, озокеритні руди) отримають перерахунок пенсій.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina