“Ніяких питань щодо особливого економічного статусу в Дрогобицькій раді не затверджували, не голосували і навіть не розглядали” – заявив міський голова Тарас Кучма. Однак нездорова цікавість до Дрогобиччини вже вийшла не лише за межі нашого регіону, а й за межі цілої країни.

Хто серед місцевих став ініціатором, назрівшого у Дрогобичі скандалу, точно сказати важко. Однак різко виражений запах сепаратизму та провокацій у ньому відчутний одразу. Адже буквально на рівному місці, без жодних на те підтверджень, Дрогобич став зіркою не лише місцевих та регіональних видань, про нього активно взялись писати і російські ЗМІ.

В четвер, 31 березня, в Дрогобичі відбулась сесія міської ради, на якій поміж рядом питань, винесених на розгляд, було питання, яке можна розглядати із голосу, як це в деяких випадках практикується за наявної потреби. Таким було питання “звернення депутатів міської ради до депутатів обласної та Верховної ради задля підтримки ними особливого економічного статусу Дрогобиччини”.

Однак, ще перед сесією міський голова Дрогобича відклав проект рішення та сказав, що його розглядати не будуть. Тарас Кучма послався на те, що проект рішення ще не вивчений, він не пройшов відповідні процедури: не був опублікований на сайті та не розглядався комісіями. Перед присутніми виступив також Михайло Задорожний, який у своєму зверенні зазначив, щоб депутати наразі не розглядали та не голосували це рішення.

В порядок денний воно включене не було, тому відповідно жодного обговорення та голосування по цьому питанні не відбулось. Однак вже наступного дня декілька місцевих ЗМІ практично одночасно висвітлюють інформацію щодо ухваленого особливого економічного статусу Дрогобиччини та пишуть про начебто одностайну його підтримку депутатським корпусом.

“Депутати Дрогобицької міської ради прийшли до спільного висновку, що тільки надання регіонові широких економічних повноважень, вибудовування ефективних зовнішньоекономічних зв’язків між Львівщиною та прикордонними регіонами Європейського Союзу є однією з умов подолання сучасної соціально-економічної кризи в регіоні. Але вирішувати ці питання, йдучи лише шляхом реанімації законодавства про вільні економічні зони та території пріоритетного розвитку — безперспективно. Пільгові умови діють для обмежених територій, а тим часом кризові явища охопили всю економіку області. Тому на сучасному етапі більшого ефекту слід чекати від надання всій Львівській області особливого економічного статусу”.

Про це написав доволі популярний серед громадськості місцевий сайт Дрогінфо 1 квітня. Цю ж публікацію розмістили на своїх шпальтах ще два місцеві інтернет-видання, не надто вникнувши в те, що вони поширюють та до яких наслідків можуть призвести такого роду публікації. Владу це звісно насторожило, однак в глибині душі міський голова сподівався, що все виявиться 1-квітневим фейком. Та, на жаль, не виявилось… І вже за наступні вихідні новина розлетілась по всій країні і аж до Росії.

“Результатом цього обговорення стали рішення Дрогобицької міської ради, у яких депутати звернулися до народних депутатів України з проханням розробити та винести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про особливий економічний статус Львівської області” та у ході конституційної реформи ініціювати внесення змін до Конституції України щодо обрання очільників виконавчої влади областей України на прямих виборах безпосередньо виборцями цих регіонів”.

Такого роду відверта брехня розлетілась світом і Дрогобич у виданнях висвітлили ледь не ініціатором федералізації та розколу держави. Хоча насправді нічого подібного не мало місця в Дрогобицькій раді, адже такого рішення ніхто не розглядав. Просто комусь дуже потрібно було все висвітлити саме таким чином, щоб в черговий раз дестабілізувати ситуацію в місті та регіоні загалом.

З цього приводу в Дрогобицькій міськраді сьогодні відбувся брифінг міського голови, який закликав журналістів бути пильними та не розповсюджувати неперевірену інформацію. “Проти нас ведеться серйозна інформаційна війна. Не дозволяйте використовувати себе в якості інструменту в цій війні” – зазначив Кучма.

12512680_1022092771209402_5204349272588262750_n  12417724_1022092811209398_2372883451911770565_n

Перед присутніми виступив також Володимир Остапенко, який є помічником нардепа Богдана Матківського та паралельно виступає автором проекту рішення щодо “особливого економічного статусу”. Він в кількох словах окреслив події кінця минулого тижня. “Я передав проект рішення секретарю міської ради Олегу Хрущу, однак про те, щоб розглядати його вже на цій сесії і мови не було. В проекті йде мова про статус лише в плані економічних преференцій, які міг би отримати регіон. Зовсім не про виборність голів місцевих та обласних адміністрацій, як написали про це у ЗМІ. Мова йшла про обговорення можливостей створення вигідніших умов для відродження економіки, промисловості, відновлення заводів регіону, які останнім часом стоять і нічого з промисловості не розвивається. Однак питання ще ніхто не розглядав, воно не виносилось на розгляд, а в ЗМІ його розповсюдили як таке, що вже було затверджене” – заявив Остапенко.

“31 марта СМИ сообщили о предложении депутатов горсовета Дрогобыча разработать и вынести на рассмотрение украинского парламента проект закона «Об особенном экономическом статусе Львовской области». К такому решению дрогобычских депутатов подтолкнули ничтожные темпы продвижения Украины в Европу, ради которого, они, дрогобычане, вместе со всем украинством сожгли пол-Киева, убивали бойцов «Беркута», а после участвовали в бомбардировках Донбасса.

Как оказалось, Европа не оценила вклад Дрогобыча в евроинтеграцию, и потому депутаты решили, что они должны приблизиться к Европе сепаратно – одной административной единицей. Скажем, Львовщиной. Кроме того, по данным СМИ, предлагалось рассмотреть предложение о выборности глав областных администраций”- написало видання news-front.info.

Такого роду публікації прокотились російськими виданнями. В них зазначалось про сепаратистські настрої в Дрогобичі, звернення обранців до Верховної ради з вимогами змін до Конституції та ініціативи місцевих депутатів ледь не створити свого роду автономію. Такий театр абсурду був розіграний буквально за 3 дні після останньої сесії міськради та висвітлив Дрогобич практично розплідником сепаратизму, якого нібито “ніхто не бачить та на який ніхто не реагує”.

 

Після останніх подій в Дрогобицькій міськраді вже побували працівники СБУ, які зацікавились поширеними в ЗМІ публікаціями. Міська рада надала їм всю необхідну інформацію, а голова Дрогобича Тарас Кучма обіцяв підготувати відповідне звернення до спецслужб, щоб вони особливо ретельно розслідували цю провокацію. А до присутніх журналістів та громадських активістів звернувся з проханням,- перевіряти всю інформацію, яку поширюють. “В нас добре працює інформаційний відділ, ви завжди можете звернутись до нас, уточнити, взяти для себе необхідну інформацію” – зазначив Кучма.

Також Тарас Кучма та Володимир Остапенко звернулись до журналістів та громадських активістів із проханням провести незалежне розслідування та допомогти знайти замовників та виконавців цих замовних провокацій.

Дрогобицькій владі активно та головне професійно вставляють палки в колеса, готуючи одна за одною провокації, які не лише підривають авторитет влади, але й роздмухують серед населення ворожі вогники. Тому нам всім потрібно бути пильними та не поспішати робити висновки з тих речей, яким немає конкретних підтверджень. Ми всі: влада, журналісти, громадські активісти, пересічні громадяни наче представники “окремих світів”, між якими мало довіри та очевидно недостатньо спілкування. Тому поміж нами так легко буває кинути яблуко розбрату ворогу. І лише разом, підтримуючи, довіряючи та допомагаючи одні одним, ми зможемо дати відсіч ворогу в цих підступних інформаційних війнах.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina