Сьогодні розпочала роботу 10-та сесія Трускавецької міської ради, яка мала на меті затвердити програму розвитку міста на 2016 рік. Однак через суперечки, які виникли в ході її обговорення, питання довелось відкласти до наступного засідання.

12923362_1022696151149064_2369863445080817191_n

Сьогодні в міській раді був своєрідний день “благодійності”. І зовсім не тому, що депутатський корпус долучився до допомоги трускавчанці, дитина якої хворіє та потребує операції. А власне через те, що депутати розщедрились на фінансову підтримку трускавецької податкової, поліції та казначейської служби. Податківцям, з доброї волі депутатів, виділили кошти на купівлю комп’ютерів та іншої оргтехніки. Влада запевнила, що роблять це не просто так, а через те, що податкова виділить частину приміщення під центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), приміщення для якого якраз шукають зараз в місті.

Також на сесії заслухали представника трускавецького відділу поліції. Поліціянтам депутати зібрались виділити кошти з міського бюджету на купівлю нової форми для працівників. А для покращення системи казначейського обслуговування, міському управлінню державної казначейської служби також передбачили фінансову допомогу з бюджету міста.

12963714_1022696231149056_3069574409850125110_n

В зв’язку з тим, що з державного бюджету фінансування цих служ відбувається в доволі мізерному обсязі, влада вирішила долучитись до їх підтримки, щоб у місті-курорті всі державні служби знаходились на відповідному рівні.

Однак, через те, що фінансування вищезгаданих служб не є прямим обов’язком місцевих рад, а більше нагадує жест доброї волі та зважаючи на те, що в місті багато нагальних проблем в сфері ЖКГ, які більше потребують фінансування, серед депутатів такі ініціативи підтримали не всі. Зоряна Домбровська з цього приводу зауважила: “Я не маю нічого проти, щоб у податковій з’явились потрібні комп’ютери, але, коли в мене тече дах, я не купую каструлі”. Застереження до цього фінансування висловлював і Святослав Грабовський.

Також сьогодні депутати мали затвердити програму розподілу бюджету розвитку на 2016 рік. В програмі було багато об’єктів, роботи по яких є перехідними і тягнуться ще з попередніх років. Зараз з міського бюджету потрібно виділити кошти, щоб роботи по цих об’єктах закінчити. За словами начальника управління УЖКГіБ Сергія Максимича, якщо зараз роботи по цих об’єктах не закінчити, то в наступному році прийдеться виготовляти нову проектно-кошторисну документацію, що потягне ще більші витрати з бюджету, а гроші з попереднього року можуть просто піти на вітер. Однак, через те, що в списку з’явились три нові об’єкти, в залі розпочалось бурхливе обговорення та супечки серед депутатів.

Міські обранці заявили, що на проблемні аварійні об’єкти з їхніх округів начебто немає коштів, а тут на три дивним чином вибрані будинки вони знайшлися. Один з цих будинків, де потрібно замінювати електропроводи, виявився гуртожитком на Мазепи 36, одразу ж взявся відстоювати Михайло Малащак. “Хто був депутатом минулого скликання, той знає, як важко мені давалось включення цього гуртожитку в список. Я написав 7 депутатських звернень: 5 за попереднього скликання і 2 зараз. Там справді сильні проблеми, в будинку вже двічі були пожежі”- зазначив депутат.

Однак два інші будинки виявились ОСББ, голови яких просто зметикували швидко подати на міськраду кошторисну документацію по своїх будинках. Ці будинки і стали каменем спотикання, адже депутати згадали, як їм обіцяли рівномірне розприділення коштів по округах, як говорили про спільні робочі комісії, під час яких можна буде визначати першочергові об’єкти для капремонту чи реконструкції. Та й взагалі, мовляв, чому саме ці два будинки? Невже в місті немає нагальніших проблем в інших будинках?…

Через це в залі почались суперечки. Розпочав обговорення Андрій Степаненко, який власне і піддав сумніву потрібність виділення коштів саме цим ОСББ та запропонував виключити цей пункт з рішення. Роман Бучкович взагалі висловився за відкладення розгляду цілої Програми розвитку до наступного пленарного засідання, а впродовж наступних декількох днів на комісіях з’ясувати черговість об’єктів та внести при потребі зміни в програму.

 

Загалом депутати більше години сперечались навколо цього питання. Обурення висловлювали свободівці Юрій Наконечний та Богдан Габшій, на округах яких існують кричущі проблеми, що потребують швидшого вирішення. Про проблеми свого дому згадав і Руслан Цехмейстер.

Міський голова натомість всі ці виступи назвав простим популізмом. “Чому ви не працюєте під час робочих комісій, чому не проявляєте ініціативу там, не вивчаєте питань, а зараз на сесії всі виступаєте тут, перетворюючи сесію в незрозуміло що?”.

Також Андрій Кульчинський зазначив, що рада виділила понад два мільйони на об’єкти, що пробують себе у програмах співфінансування. “Місто подало 26 об’єктів, але зрозуміло, що всі вони не виграють. Якщо виграють 13, то буде дуже добре. Тобто близько мільйона нам з тих коштів залишиться і ми зможемо їх розприділити по тих потребах, про які ви зараз говорите”. Однак депутати не готові були підтримати існуючі пропозиції по бюджету розвитку.

Питання з програми, в яких було включено багато житлових об’єктів, справді пройшли лише бюджетну комісію. Їх не розглядали та не обговорювали на інших комісіях, зокрема на комісії ЖКГ. Тому депутати й не погоджувались голосувати програму в сьогоднішньому вигляді. Більшість таки підтримала пропозицію Бучковича і розгляд програми відклали до наступного пленарного засідання.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina