До кінця року на базі трускавецької міської бібліотеки, що на Бориславській 36, буде створено першу в регіоні урбан-бібліотеку. Проект модернізації бібліотеки був обраний регіональною комісією і на його реалізацію із Фонду регіонального розвитку виділять майже мільйон гривень.

1383813555_44694

Проект модернізації бібліотечного відділення розроблявся завідуючою Вірою Савкою ще з 2008 року. Однак впродовж усіх років не вдавалось добитись головного – згоди від міської ради на співфінансування проекту. Тепер, коли влада міста та депутатський корпус виділили кошти на співфінансування міських проктів, шанс отримати кошти з ДФРР став доволі великим. Тому Віра Савка вхопилась за нього, підготувала проект з усіма необхідними розрахунками і подала його на розгляд обласної комісії.

Комісія, під час розгляду, оцінила професійність та практичність написаного проекту. Він був розроблений настільки якісно, що регіональна комісія взяла його за зразок. Проект трускавецької урбан-бібліотеки використовуватимуть в подальшому для демонстрації іншим бібліотекам в якості прикладу того, як потрібно писати проекти.

00672920_n7

“Ми старались написати проект якісно. І для нас дуже знаково те, що його зараз використовують в якості зразка для інших бібліотек, які в майбутньому захочуть реалізовувати наш досвід. Дуже допомогла нам Наталія Скибак, начальник управління розвитку міста. Завдяки їй ми змогли розробити проектно-кошторисну документацію” – розповідає Віра Савка.

Відповідно до розробленого проекту в бібліотеці відбудеться повне оновлення та модернізація приміщення, як зовнішня так і внутрішня. Планується ремонт, заміна вікон, заміна старих громіздких стелажів, які тут стоять ще з радянських часів, на сучасні розсувні конструкції. Завдяки їм буде можливість практично використати наявний простір та зробити його сучасним та гарним.

Також до бібліотеки вестиме новий пандус, а площадка перед бібліотекою стане своєрідною літньою терасою, де в теплу пору року відвідувачі зможуть приємно провести час за читанням книг чи обговоренням актуальних питань міста. “Ми ставимо собі за мету не лише зробити ремонт та оновити приміщення зовні. Ми хочемо повністю змінити його філософію, вхихнути нове життя, нову ідею. Наша бібліотека буде не просто місцем для читання, вона буде майданчиком для спілкування, обговорення, презентацій, зустрічей” – розповідає завідуюча Віра Савка.

Насправді таких бібліотек в нашому регіоні ще немає в жодному місті. Лише з минулого року схожі ідеї почав втілювати Львів, бажаючи зробити свої бібліотеки сучаснішими. Однак ніде в області такого більше не знайдеш. Тож Трускавецька бібліотека може стати унікальним об’єктом, який додаватиме шарму та унікальності місту-курорту та який приваблюватиме до себе не лише трускавчан, але й гостей міста.

 

“В цьому році, мабуть вперше за нашу історію, депутатський корпус проголосував виділення коштів на оновлення книжкового фонду бібліотек. Раніше такого не було і книжки оновлювались не так часто. Однак зараз ми зможемо не лише створити максимально відкриту для громади урбан-бібліотеку, але й наповнимо її якісною новою літературою” – з ентузіазмом ділиться задумами Савка.

Тож зовсім скоро, вже до кінця цього року, Трускавець зможе похвалитись наявністю урбан-бібліотеки. Місця, де в затишній атмосфері позитивного спілкування, читання, обговорення та навчання, трускавчани зможуть інтелектуально проводити своє дозвілля.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina