Місцеві бюджети Львівщини отримають із держбюджету 43,5 млн. грн. на фінансування закладів профтехосвіти – повідомляє “Львівська газета”. Кошти будуть розподілені між районними професійно-технічними училищами, а також містами Дрогобич, Борислав, Новий Розділ, Самбір, Стрий та Червоноград.

«Ці кошти додатково виділені з держбюджету на утримання закладів профтехосвіти. І розподіл відбувався між місцевими бюджетами, де не вистачає фінансування на цю мету», – зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

Загалом розподіл коштів обласною адміністрацією проводився з розрахунку на одного учня. Для професійно-технічних училищ, розташованих у районах області передбачено 24 млн. грн., для міст Борислава – 1,4 млн. грн., Дрогобича – 3,6 млн. грн., Нового Роздолу – 2,5 млн. грн., Самбора – 2 млн. грн., Стрия – 6,7 млн. грн. та Червонограда – 3,3 млн. гривень.

На сьогоднішній день, з державного бюджету вже надійшло 23,9 млн. гривень для підтримки профтехосвіти. Це – близько 55% передбачених асигнувань. Департамент фінансів у повному обсязі перерахував ці кошти згаданим міським бюджетам.

Варто наголосити, що питання фінансування ПТУ безліч разів піднімали депутати від “Народного контролю”. Через ветування президентом Закону про фінансування ПТУ з держбюджету всупереч нормам регламенту, депутати Дмитро Добродомов, Богдан Матківський, Олег Мусій та Микола Томенко звернулись з позовом до суду, щоб зобов’язати голову ВР опублікувати проголосовані зміни до бюджету.

Відсутність державного фінансування поставило профтехосвіту в країні під загрозу зникнення. Про це в один голос заявили керівники училищ в містах та районах. В Дрогобичі зокрема владі довелось виділити близько 4 мільйонів з міського бюджету, щоб частково закрити проблему.

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina