В Дрогобичі пройшов круглий стіл Моніторингового комітету з раннього попередження корупції в регіоні. І хоч очільники області не змогли прибути на захід, він пройшов у позитивній атмосфері обговорення, з виступами координаторів, експертів та міського голови Тараса Кучми.

20160414_111259

Модератором круглого столу виступив Олексій Орловський, директор Програмної ініціативи “Демократична практика”, що діє за підтримки міжнародного фонду “Відродження”. Також перед присутніми виступили директор КП “Інститут міста Дрогобича” Володимир Кондзьолка, експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик та аудитор системи якості Андрій Константинов. Кожен закцентував увагу на певних політичних та управлінських мементах, які потребують доопрацювання та вдосконалення.

Тарас Случик зокрема розповідав про присутні недоліки в регламентах ради та виконкому та в положеннях про постійнодіючі депутатські комісії. За словами експерта, найчастіше саме недопрацювання в цих документах дають поштовх для розвитку корупції. Також Случик просив не применшувати ролі комісій в раді. “Рішення комісій мають рекомендаційний характер. Однак, якщо поглянути на реальний стан справ, то в більшості випадків те, що підтримала комісія, підтримується згодом і на пленарному засіданні. Тому положення про комісії має бути чітко прописаним” – зазначив Случик.

Він також зробив декілька зауважень щодо несвоєчасного оприлюднення проектів рішень на сайті. “Київ, Львів, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ – міські ради яких є значно більшими за ваші впродовж останнього часу намагаються дотримуватись цієї вимоги закону. Більше 90% проектів рішень вони оприлюднюють за 20 днів до сесії. Це – не лише така собі забаганка. Дотримуючись цієї норми, ви позбавляєте себе можливих закидів зі сторони опозиції, та й самі депутати, отримавши проекти рішень вчасно, мають більше часу для їх аналізу. На засіданні депутати є більш підготовленими, їм легше приймати рішення. Однак чомусь в наших радах часто шукають виправдання, бо просто не звикли працювати за планом, в межах закону” – зазначив Случик.

Володимир Кондзьолка розповідав більш конкретні речі, які стосуються безпосередньо міста та його мешканців. Він розповів про схеми отримання земельних ділянок, які є можливими та, більше того, легальними через недоліки законодавства. Люди, користуючись своїм законним правом на отримання безоплатної земельної ділянки, розміром 12 сотих під садівництво, часто-густо змінюють цільове призначення з садівництва на будівництво та обслуговування. Адже, особливо якщо ділянку видано в районі, де така забудова присутня та законна, ніхто не має права відмовити їй в зміні цільового призначення.

Андрій Константинов розповів цікаві речі про якість та ефективність політичних рішень чи управлінської діяльності влади. Розповідав про стандарти якості ISO-9001 та ISO-9002 загалом та про те, яким же чином можна виміряти ефективність мера чи нової влади, ефективність та дієвість прийнятих рішень та управлінської діяльності загалом.

20160414_121813  20160414_121253

20160414_111310  20160414_121248

Також свої думки висловлювали керівник інформаційно-правового центру “Наше право” Юрій Танасійчук, депутат облради Михайло Задорожний, депутати Дрогобицької та Бориславської ради.  Вони жваво обговорювали питання боротьби з корупцією та того, що найбільше потребує контролю зі сторони громади.

Як виявилось, декілька попередніх засідань моніторингового комітету пройшли не марно. Адже Дрогобич вже взяв до уваги багато зауважень і вже 12 травня розглядатиме на сесії внесення змін до регламенту, щоб унеможливити розвиток корупції в раді. Про це заявив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Кучма, виступивши з заключним словом, сказав наступну річ: “Не варто зводити всю проблему до процедур та механізмів, виключаючи людський фактор. Ми ж всі люди, і нам треба ними залишатись. І якщо ми матимемо відповідні принципи, моральні якості, всі ці регулюючі документи по боротьбі з корупцією відійдуть на задній план. Тоді ми правильно та прозоро прийматимемо рішення, в яких не буде копрупції”.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina