У Трускавці, поміж рядом приватних санаторно-курортних закладів, є такий, що належить Міністерству Оборони України. Це – Військовий санаторій, де відпочивають та оздоровлюються військовослужбовці нашої країни. Поміж іншим, керівництво називає його «режимним обєктом», куди зась не лише пересічним трускавчанам, але й журналістам.

Така режимна конфіденційна політика заявила про себе при спробі представників нашого видання потрапити на збори колективу санаторію. Якщо на пропускному пункті нас пропустили доволі легко, то потім вже в самому залі розгорівся справжній скандал. Спочатку до нас прийшла охорона, яка дуже дивувалась тому, яким чином ми сюди потрапили. Потім прийшов начальник охорони, перевірив посвідчення та заявив, що це – режимний об’єкт і просто так заходити на територію ми не можемо. Нас відчитали, як школярів, які без дозволу залізли через паркан до чужого саду за яблуками. Принаймні так все виглядало. Хоча через паркан ніхто не залазив, нас чемно пропустив охоронець, подивившись посвідчення і виявившись очевидно більш законопослушним та справедливим громадянином. Потім, як виявилось, за цю справедливість він ледь не поплатився своєю роботою, бо керівництво зразу ж підняло питання про його звільнення.

Близько двох років керівником військового санаторію є Василь Вовчанський, який з минулої осені є також депутатом міської ради. Вовчанський за цей час активно взявся за ремонт санаторію, замінив всі вікна та зараз неодноразово наголошує на докладених зусиллях задля приведення закладу в належний стан, на стабільних виплатах заробітної плати та премій працівникам, на відкритті будиночка з апітерапією і т.д. А на нього тим часом «котять бочку» та насилають одна за одною перевірки. «Нас вже 4 рази перевіряли різні структури, бо постійно хтось пише кляузи. Вже нема сили з тими перевірками. А ніхто не дивиться на те, що я зробив доброго, ніхто не дивиться, що при далеко не повній заповненості санаторію, я нікого не переводжу на 0,5% чи  навіть 0,75% ставки. Всі працюють і стараємось все робити добре» – зазначає керівник санаторію Василь Вовчанський. Однак перевірки тут не припиняються і мабуть не даремно. Бо, як кажуть, диму без вогню не буває. Щось таки мусить бути нечисто, щоб давати приводи для написання таких «кляуз».

До нашого видання ще близько двох тижнів тому поступило анонімне звернення, в якому йшлося про те, що в санаторії є грубі порушення, які навіть потягнули за собою заведення кримінальної справи. Наразі не проти керівника, однак, за словами працівника санаторію, саме керівник ці порушення лобіює та покриває.

Зокрема, зі звернення ми дізнались про те, що головний бухгалтер санаторію Ірина Р., яка працює тут майже два десятиліття і завдяки обійманій посаді навіть отримала від держави квартиру, в якій і проживає з сім’єю, має насправді підроблений диплом про вищу освіту. Насправді такого диплому, яким жінка скористалась при працевлаштуванні, вона не отримувала. Працювала, або взагалі без освіти, або зі значно нижчим кваліфікаційним рівнем, що не дозволило б їй обіймати займану посаду.

Коли інформація про це стала відома, нею зацікавились відповідні структури. Зокрема співробітники контррозвідки обласного СБУ порушили кримінальну справу, в якій йдеться про підроблення диплому та обіймання доволі високої посади без належної на те освіти. При доведенні даного факту, жінці грозить не просто звільнення з посади, але й конфіскація грошової суми, яка була зароблена нею впродовж усіх років роботи на цій посаді та конфіскація отриманої від держави квартири. Покарання доволі серйозне, погодьтесь? Адже з 90-х років сума набігла доволі солідна.

СБУ подавало два запити до університету «Львівська політехніка», в яких цікавилось отриманим дипломом на ім’я головного бухгалтера санаторію. Однак двічі відповідь була одна і та ж, – диплом Ірині Р. закладом не видавався. Тобто, той диплом, яким користувалась жінка при працевлаштуванні та яким прикривалась впродовж усіх років роботи в санаторії, був підробленим документом, якого, досі чомусь ніхто не перевіряв. У відповіді чітко вказано, що цей диплом був виданий іншій особі.

20160413_120140  20160413_120125

20160413_120112  20160413_120155

Відколи інформація про підроблений диплом почала вилазити на загал і стала відома безпосередньо деяким працівникам санаторію, серед колективу почалось певне збурення. Однак, доволі пасивне, бо відкрито висловлювати свою думку та протестувати проти чогось тут якось не прийнято. Бояться люди. За роботу бояться, за те бояться, що їх не підтримають, а ще й зроблять винними. Тому, більшість зараз мовчить, задовольняючись тим, що мають.

В чому ж вина керівника? З однієї сторони не він приймав на роботу Ірину Р., бо сам працює тут лише два роки. Цю ситуацію Вовчанський і використовує на свою користь, висловлюючи свою позицію доволі мудро чи то швидше хитро. «Я цю людину на роботу не приймав, документів її не перевіряв, але вона працює тут багато років і добре справляється зі своїми обов’язками. Якщо буде доведено такий факт, буде відповідне рішення суду, то звичайно вона працювати не буде» – зазначив Вовчанський.

Однак, відколи йому стало відомо про факт порушення кримінальної справи, Вовчанський не скористався своїм правом відсторонити бухгалтера від займаної посади на час проведення слідчих дій. Також, за словами працівників, він активно покриває співробітницю, бо пов’язаний з нею родинним зв’язком. Покриває, не доповідаючи вищестоячому керівництву про те, що в санаторії була перевірка з СБУ, яка вилучила особову справу працівниці. Ба, нібито навіть не хоче підписати її заяву про звільнення, яку вона неодноразово демонстративно йшла писати.

Декілька працівників, які мають сміливість висловлювати свою думку, теж бояться за свою роботу, але переконані, що такі речі замовчувати не можна. Працівники, які поки бажають залишитись неназваними, запевняють, що на роботі зараз атмосфера не найкраща.

«Вовчанський, відколи став керівником, неугодних собі людей чи просто інакомислячих почав ущемляти, на важливіші посади понаставляв своїх людей, щоб максимально контролювати всіх і все. В нас зараз якась диктатура і люди бояться щось казати проти дій керівництва» – зазначають вони.

Пересвідчились у цьому і ми, співробітники «Трускавець онлайн», коли завітали сюди. На зборах, коли нас допитувала охорона, з приводу того, як ми сюди потрапили, до нас прийшов також голова профспілки працівників санаторію. «Хто вас міг сюди покликати? Чому ви тут знаходитесь? Ми зараз вирішимо, чи маєте ви таке право!» – зазначив він. І після цього звернувся до працівників, які якраз зібрались в залі, «правильно» розставивши акценти. «Шановні працівники, тут в нас зараз мають бути збори колективу. До нас без запрошення прийшли якісь журналісти чи не журналісти, не знаю. Хочуть тут знімати все. Ви того хочете? Хочете, щоб вас знімали? Проголосуємо, хто хоче… Хто проти?..» – з такою постановкою питання, звісно ж усі проголосували проти і нас виставили за двері.

Ні, навіть не за двері, нас провели до машини і – за межі санаторію. А працівники на зборах підписались за підтримку свого керівника, бо так їм сказали і наша присутність там була зовсім невигідною.

Сьогодні, справа про підроблений диплом передана співробітниками обласного СБУ до відділення Трускавецької поліції. Співробітники поліції зараз працюють над цією справою, тому поки йде слідство, ні слідчі ні керівництво поліції коментувати розгляд справи не хочуть.

20160413_120224

Як би там не було і на чиїй стороні не була би правда, однак дії Вовчанського, який покриває порушення закону в закладі, який він очолює, свідчать явно не на його користь. Як і зовсім не на його користь свідчили факти двохрічної давності, коли він ініціював звернення закладу до вищого керівництва з проханням про розгін Майдану.

Той факт зійшов йому з рук. Також зійшли з рук закиди відносно перевищення службових повноважень та відносно порушень в закупівлях, що їх здійснює заклад. Перевірки їх нібито не виявили. Хоча, ті ж співробітники запевняють, що керівник просто має потужний «дах», який наразі його прикриває.

Чи існує цей «дах» у Вовчанського насправді? Чи довго він йому допомагатиме? І чи зійде йому з рук прикривання сьогоднішніх протизаконних подій, що мають місце в санаторії, стане зрозумілим зовсім скоро.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina